BAJKA O MAŁYM ZŁOMIARZU


Maciej Cierzniak

BAJKA O MAŁYM ZŁOMIARZU
Spektakl powstał w ramach projektu Scena Inicjatyw Artystycznych PO GODZINACH


Hej ! To my – trzy świnki: Słomka, Cegła i Deska... Znacie historię o małym złomiarzu? Jeśli nie, to czym prędzej pakujcie się i wskakujcie na jego wózek, by pomóc mu w poszukiwaniu złomu i przegonić z jego domu biedę. Razem wyruszymy w podróż ulicami śląskich miast.
Z nami dowiesz się między innymi, co dręczy Pinokia, gdzie pływa Złota Rybka i co robi Bebok, kiedy nie straszy dzieci.


Pewnego dnia mały Achim wpadł na pomysł, jak pomóc swoim rodzicom i przegonić z domu biedę. Zabrał ze sobą stary wózek i postanowił poszukać złomu. A gdzie...? Zobaczcie sami! Jeśli chcecie poznać najsympatyczniejszego chłopca na świecie i przeżyć z nim fantastyczną podróżniczą przygodę – zapraszamy!

Spektakl „Bajka o Małym Złomiarzu” porusza tematykę wartości, takich jak przyjaźń, mówienie prawdy, niepoddawanie się w postawionych sobie celach, no i co najważniejsze – miłość.
Bajka zrodziła się z potrzeby spotkania z młodym widzem, pozwalającego na chwilę refleksji nad tym, co w życiu naprawdę ważne. Inspiracją do jej powstania była po prostu miłość do dzieci. Dlatego sztukę, którą Państwo dzisiaj zobaczycie, dedykujemy naszym córkom (Ninie, Emilii), synom (Jonaszowi) oraz młodszemu rodzeństwu (Aurelii).

Spektakl w całości powstał w czasie wolnym wykonawców, wieczorami, między próbami, a czasem między kęsami posiłku. Spotykaliśmy się, by razem czytać, śpiewać i szlifować każdy jego szczegół. Dzisiaj zapraszamy serdecznie: i dużych, i małych.

Maciej Cierzniak


Zapraszamy wszystkich – i tych młodszych, i tych już nie całkiem młodych – na kolejny autorski spektakl Macieja Cierzniaka. Zapewniamy dużo zabawy ze śląskim akcentem, tańca i muzyki na żywo. W przedstawieniu wykorzystano fragmenty książki Stanisława Ligonia „Bery i bojki śląskie”.

scenariusz, choreografia, reżyseria: Maciej Cierzniak
scenografia, kostiumy: Lidia Kanclerz
muzyka: Daniel Cebula-Orynicz

inspicjent: Artur Wacławek
światło: Marek Mroczkowski, realizacja: Marek Poprawa
dźwięk: Mirosław Wołoszyn

występują:
Wioleta Malchar-Moś
Zuzanna Marszał

Daniel Cebula-Orynicz
Dariusz Niebudek (głos)
Hubert Waljewski
Maciej Cierzniak

Spektakl zrealizowano w ramach stypendium
Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. 
 
Bajka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5+.prapremiera: 29 listopada 2017
czas trwania: 70 minut bez przerwy

zdjęcia: Artur Wacławek

RECENZJE:
silesiadzieci

Dołącz do przyjaciół małego złomiarza, trzech małych świnek, Pinokia, Złotej Rybki, konia, krowy, świni z miasta i Beboka na profilu Bajka o małym złomiarzu.
Obsada