WIOLETA MALCHAR-MOŚ

Powrót do listy
Absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. Jest uczennicą Barbary Bielaczyc (sopranistki, solistki i kameralistki, reżyser i pedagog). Przebudzenie wiosny S. Satera i D. Sheika (rola Wendli, która notabene przyniosła jej nominację do Nagrody Artystycznej ZŁOTA MASKA 2012) było jej spektaklem dyplomowym. Drugi dyplom to spektakl Achilles i panny K. Swinarskiego (Teatr im. S. Wyspiańskiego), w którym grała rolę Deidamii. Uzyskała dyplom aktora dramatycznego, przyznawany przez ZASP.
 
Zagrała Cathy w High School Musical B. Louiselle’a, Murzynkę Mary w Hair G. MacDermota, G. Ragniego i J.Rado (obydwa w Gliwickim Teatrze Muzycznym) oraz Linkę w spektaklu muzycznym Summertime (Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu). Statystowała też w przedstawieniach Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego w Katowicach.
 
Uczestniczyła w warsztatach pieśni gospel, ucząc się u Afroamerykanów; jest solistką w zespole gospelowym FREEDOM z Czechowic-Dziedzic, z którym zdobyła m.in. Grand Prix w XIX Podbeskidzkim Festiwalu Piosenki Religijnej w Andrychowie (2006) i I miejsce w ogólnopolskim XIII Hosanna Festiwal w Siedlcach. Śpiewała w uroczystym koncercie, zorganizowanym w pierwszą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Otrzymała stypendium w dziedzinie kultury i sztuki, ufundowane przez Miasto Czechowice-Dziedzice.
 
Wioleta Malchar-Moś jest członkiem zespołu aktorskiego Teatru Rozrywki od roku 2011. Poza rolami w spektaklach, śpiewa również jako solistka w koncertach sylwestrowych i rozrywkowych chorzowskiej sceny.
 
Najważniejsze role w Teatrze Rozrywki:
– Wendla w Przebudzeniu wiosny S. Satera i D. Sheika wg F. Wedekinda,
– Nancy w musicalu Oliver! L. Barta,
– Sara w Our House T. Firtha i Madness,
– Chawa i Szprynca w Skrzypku na dachu J. Bocka, J. Steina i S. Harnicka,
– Dziecko generała Franco w Położnicach szpitala św. Zofii P. Demirskiego,
– postaci w Jeszcze nie pora nam spać R. Kmity i B. Rawskiego,
– Młoda Lída Baarová i in. w Gottlandzie M. Szczygła,
– Sygnał mózgu 1 w sztuce Bierzcie i jedzcie P. Demirskiego,
– Królewna w bajce Kot w butach J. Bończyka i Z. Krzywańskiego,
– Elif w spektaklu Dumrul Szalony G. Dilmena,
– Kobieta Szprycha oraz członkini komisji egzaminacyjnej w musicalu Billy Elliot E. Johna i L. Halla,
– Inezilla w Rękopisie znalezionym w Saragossie J. Potockiego
.


Występowała gościnnie w Gliwickim Teatrze Muzycznym, grając Sarę w spektaklu Miłość czyni cuda E. Warty-Śmietany i W. Króla.

Foto: Tomasz Zakrzewski

Spektakle


SPONSORZY I PARTNERZY: