fbpx

TOMASZ JACYKÓW

Stylista, od początku lat 90. ubiegłego stulecia niezmiennie współpracujący ze znanymi postaciami świata kultury i większością polskich projektantów mody. Konsultuje wizerunek wielu polskich gwiazd, nigdy nie podając ich nazwisk. Współpracuje z czołówką fotografów polskich, m.in. z Markiem Czudowskim, Robertem Wolańskim, Markiem Straszewskim i Marcinem Tyszką.
Tworzył wizerunek wielu wokalistów przy produkcji ich płyt – pracował z Justyną Steczkowską, Reni Jusis, Urszulą, Kayah, Anią Wyszkoni, Robertem Gawlińskim i in.
 
Prowadzi szkolenia w zakresie kreowania wizerunku dla korporacji i frakcji politycznych oraz imprezy dla organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw prywatnych i publicznych.
 
Przygotowywał stylizację do pokazów mody: Gianfranco Ferre, Escada, Max Mara, Bruno Banani, Thierry Mugler, Jean Paul Gaultier. Tworzył stylizację autorskich pokazów mody, m.in. na 75-lecie Volvo. Współpracował z „Twoim Stylem”, „Panią”, „Votre Beaute”, „Playboyem”, „Elle”, Cosmopolitan”, „Harper’s Bazaar” (Litwa), „Urodą”, „Sukcesem”. W dorobku ma również współpracę dziennikarską z tygodnikiem „Wprost” oraz z czasopismami: „Puls Biznesu”, „Fashion” i „Just Quality”. Prowadzi stałą rubrykę w „Elle”.
 
Uczestniczył w akcjach charytatywnych, organizowanych m.in. przez Fundację Ilony Felicjańskiej Niezapominajka oraz SOS Wioski Dziecięce. Zasiadał jako juror na Off Fashion Kielce, Warsaw Fashion Street i Oskary Fashion.
 
Jest konsultantem i wykładowcą przy Art & Fashion Festival, organizowanym w Starym Browarze w Poznaniu. Jest też wykładowcą w Studio Sztuki w Warszawie.
W roku 2008 został umieszczony na liście stu najbardziej wpływowych gentlemanów w Polsce („Gentleman”) i znalazł się w gronie pięćdziesięciu najbardziej wpływowych Polaków („Neewsweek”).
 
Tworzył wizerunek bohaterów 3. edycji Idola. Zadbał również o kostiumy do programów Showtime i Przebojowe ptaki oraz filmów Złoty środek w reż. Olafa Lubaszenki i Prostytutki w reż. Eugeniusza Priwieziencewa.
 
Jako projektant kostiumów teatralnych, zadebiutował w spektaklu Miss Hiv w reż. Macieja Kowalewskiego (MM Przebudzenie-Kompania Teatralna, 2005).
W roku 2011 stworzył kostiumy do Mandragory K. Szymanowskiego w reż. Michała Znanieckiego, w Teatrze Wielkim im. S. Moniuszki w Poznaniu. W styczniu 2012 r., na tej samej scenie odbyła się premiera opery M. Koterskiego z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego Dzień świra, w której o kostiumy zadbał również Tomasz Jacyków.
 
W Teatrze Rozrywki zaprojektował kostiumy do musicalu Our House T. Firtha i Madness, oraz do dwóch koncertów sylwestrowych.
 
Foto: Tomasz Zakrzewski