ANDRZEJ LICHOSYT

Powrót do listy

Aktor scen muzycznych, baryton. Absolwent Akademi Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu profesora Ryszarda Karczykowskiego. Uzyskał także tytuł aktora szkoląc warsztat w gdyńskim Państwowym Studium Wokalno-Aktorskim im. D. Baduszkowej. 

Debiutował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Ma na swoim koncie udział w takich spektaklach jak Skrzypek na Dachu, Fame, Piękna i Bestia Disney’a, Francesco, Kolęda Nocka, Chess.
Pracował z takimi reżyserami jak m. in. Jerzy Gruza, Jan Szurmiej, Maciej Korwin. Śpiewał w prestiżowych salach w kraju i za granicą m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Austrii.
Współpracował także z Teatrem Miejskim w Gdyni kreując role w spektaklach Edith Piaf i Zorba. Debiut operowy – partia Garibalda w operze Rodelinda G.Haendla pod dyr. Paula Esswooda.
W czerwcu 2014 r. w Operze Krakowskiej śpiewał partię Hrabiego Almavivy w Weselu Figara W. A. Mozarta pod dyr. Jacka Delekty i reż. Laco Adamika (rola dyplomowa).
W swoim repertuarze ma zarówno arie operowe i operetkowe ale także songi musicalowe czy piosenki aktorskie i kabaretowe.  Współpracuje z Andrzejem Zaryckim, wykonując recitale piosenki literackiej, złożone z kompozycji specjalnie dla niego napisanych.
Współpracuje również z Polskim Radiem.

Role w Teatrze Rozrywki:
– Chłopiec z "Telegrafu" w musicalu Młody Frankenstein M. Brooksa i T. Meehana,
– Sammy / Barman / Dziennikarz w Bulwarze Zachodzącego Słońca A. L. Webbera.


http://andrzejlichosyt.pl

Spektakle


SPONSORZY I PARTNERZY: