fbpx

SYLWESTER BIS 2016

SYLWESTER BIS
KARTKI Z KALENDARZA


Czy wiedzą Państwo, kiedy przypada Dzień Pantoflarza, a kiedy Dzień Swawoli oraz pokątnych figli w towarzystwie? Kiedy świętować Dzień kultu masy mięśniowej, a kiedy Międzynarodowy Dzień Dni, które nie istnieją?
Jakie imiona najczęściej pojawiają się w kalendarzu? Które z nich trafiły do popularnych piosenek? A jak w przeszłości bawiono się 22 lipca, czy podczas innych, zapomnianych już świąt?
 
Na podobne pytania spróbujemy odpowiedzieć piosenkami podczas koncertów Sylwester Bis. Kartki z kalendarza to luźna inspiracja do przedstawienia Państwu zabawnych interpretacji starych i nowych przebojów. Będzie dużo pastiszu, scenek aktorskich, ale oczywiście nie zabraknie znakomitych aranżacji i bogatych układów choreograficznych. Wystąpi cały zespół artystyczny Teatru Rozrywki oraz gościnnie – Elżbieta Okupska.

GORĄCO ZAPRASZAMY na KARNAWAŁ Z SYLWESTREM BIS!
 
Warto dodać, że praktyka powtarzania skróconych wersji koncertów sylwestrowych rozpoczęła się w Teatrze Rozrywki w roku 1999. Można więc chyba śmiało mówić o tradycji. Początkowo było to zaledwie kilka powtórzeń, a od roku 2004 – SYLWESTRY BIS wypełniają każdy weekend karnawału.

Pomysł: Anna Ratajczyk
Reżyseria: Dariusz Miłkowski
Choreografia: Katarzyna Aleksander-Kmieć, Katarzyna BuczkowskaBarbara DuckaNatalia Gajewska, Zuzanna Marszał, Małgorzata Mazurkiewicz-Molak, Maciej Cierzniak, Kryspin Hermański, Jakub Lewandowski i in. 
Scenografia: Grzegorz Policiński

Kostiumy: Elżbieta Terlikowska, Tomasz Jacyków
Kierownictwo muzyczne: Jerzy Jarosik
Dyrygenci: Jerzy Jarosik, Mateusz Walach

Na zdjęciach Artura Wacławka – III próba generalna do Koncertu Sylwestrowego (30.12.2015).