fbpx
Saksofonista altowy, sopranowy, tenorowy i barytonowy. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Rybniku; w latach 2004-2007 studiował elektronikę i telekomunikację na Politechnice Śląskiej.
 
Współpracuje z wieloma formacjami muzycznymi, jak chociażby Żorska Orkiestra Rozrywkowa Lothara Dziwokiego (w której od 2003 r. koncertował z takimi artystami, jak: Bob Mincer, Randy Brecker, Bill Evans, Fay Victor, Urszulu Dudziak, Krystyna Prońko, Kuba Badach, Lora Szafran, Mieczysław Szczeniak, Ewa Uryga), zespół jazzu tradycyjnego South Silesian Brass Band, Enerjazzer (jazz tradycyjny), Orkiestra Rozrywkowa Kurcband, Lotharsi, Edi Sanchez & Latino Lovers, KC Nwokoye, Blueset czy Carrantuohill.
 
Brał udział jako saksofonista w wielu jazzowych festiwalach w Polsce i za granicą (Niemcy, Szwecja, Irlandia Płn., Rosja, Czechy, Słowacja).
 
W latach 2007-2008 był nauczycielem w klasie saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu, a od 2014 r. uczy gry na saksofonie w prywatnej szkole muzycznej KAHAL. W latach 2013-2017 pracował jako muzyk w audycjach umuzykalniających dla szkół organizowanych przez Teatr Ziemi Rybnickiej. W tym samym teatrze, w roku 2017 zagrał jako muzyk w musicalu W cieniu tęczy.
 
Od roku 2010 jest jednym ze współorganizatorów Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Rybniku.
W roku 2012 został laureatem konkursu dla instrumentalistów i wokalistów podczas 13. edycji Baszta Jazz Festiwal w Czchowie.

Foto: Artur Wacławek