fbpx

UMRZEĆ ZE ŚMIECHU

Paul Elliott
UMRZEĆ ZE ŚMIECHU

spektakl gościnny

Drodzy Widzowie,
Z przykrością informujemy, że spektakl ,,Umrzeć ze śmiechu" zaplanowany na 20 czerwca w Chorzowie został odwołany. Jest nam niezmiernie przykro z zaistniałej sytuacji i mamy nadzieję, że wkrótce ponownie się z Państwem zobaczymy.

Z wyrazami szacunku
Zespół Teatru Kwadrat


- - - - - - - - - - - - - - -

- Zakupione bilety, po uprzednim wykonaniu rezerwacji, można wykorzystać na koncert Hity Musicali! w terminach 18 lub 19 czerwca - do każdego zakupionego biletu otrzymacie Państwo jedno dodatkowe miejsce.

- Osoby, które chcą otrzymać zwrot, a opłaciły bilety w kasie lub przelewem tradycyjnym prosimy o przesłanie numeru konta oraz danych z zamówienia na adres: kasa@teatr-rozrywki.pl

- Osobom, które zakupiły bilety via Przelewy24, a nie poinformują nas o chęci zamiany biletów teatr zwróci należność automatycznie.

Wszystkie dyspozycje dotyczące biletów prosimy przesłać na adres kasa@teatr-rozrywki.pl lub bow@teatr-rozrywki.pl do 25 maja.

- - - - - - - - - - - - - - -


Taka właśnie była Mary…  kochała życie nade wszystko i przez 30 lat regularnie spotykała się z przyjaciółkami na wieczorku brydżowym. Aż pewnego dnia pożegnała się z tym światem, pozostawiając swoje kompanki bez czwartej do brydża.

Dla Connie, Millie i Leny, trzech szacownych dam z Południa utrata przyjaciółki to prawdziwy cios, ale nie powód do tego, żeby tkwić w żałobie z założonymi rękami. By uczcić pamięć Mary, „wypożyczają” z domu pogrzebowego, w niekoniecznie legalny sposób, urnę z jej prochami i tak oto rozpoczyna się najbardziej szalona przygoda w ich życiu. Tej nocy bowiem zdarzyć się może wszystko, włącznie z interwencją policji i wizytą striptizera. I choć nie do końca wiadomo, skąd wzięło się na imprezie pudełko ulubionych ciastek nieboszczki, pewne jest, że to, co przytrafi się dziewczynom jest kwintesencją poczucia humoru Mary, która zawsze uważała, że lepiej jest „umrzeć ze śmiechu”, niż żyć bez radości.

„Umrzeć ze śmiechu” w reżyserii Andrzeja Nejmana to pełna ciepła i humoru, a momentami wzruszająca opowieść o tym, że prawdziwa przyjaźń przetrwa nawet śmierć, a na marzenia nigdy nie jest za późno. To jedna z tych historii o kobietach, choć nie tylko dla kobiet, która otula jak ciepły koc i poprawia humor niczym tort czekoladowy albo najlepsze ciastka z kremem i posypką.

Obsada:
RACHEL (21 lat): Olga Kalicka  
CONNIE HARLAND: Lucyna Malec
LENA: Ewa Wencel
MILLIE: Hanna Śleszyńska
POLICJANT/ BOBBY: Marcin Piętowski
GRUBA DUPA: rudy kot

Reżyseria: Andrzej Nejman
Kostiumy: Marta Grudzińska
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Asystent reżysera: Katarzyna Hendzel
Producent: Małgorzata Nejman
Autor: Paul Elliott
Przekład: Bogusława Plisz-Góral

Czas trwania: 110 min z przerwą
Premiera:
11 września 2021 r.

Chęć otrzymania faktury prosimy zgłaszać do organizatora: bow@teatrkwadrat.pl