fbpx

Mój jest ten czas!
Koncert Fundacji ISKIERKA

To nie jest zwyczajny koncert charytatywny. To ważne wydarzenie społeczno-artystyczne łamiące wszelkie schematy i stereotypy. Tu dzieci na co dzień zmagające się z chorobą nowotworową i ich najbliżsi, występują ramię w ramię zarówno z artystami jak i darczyńcami fundacji. Tego jednego dnia w roku wszyscy na scenie są tak samo ważni, wspierają się i razem pokonują tremę, dzieląc się z publicznością fantastyczną, autentyczną energią i emocjami. To spotkanie różnych światów, nie tylko muzycznych.

DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA jest autorskim projektem Fundacji ISKIERKA realizowanym od 2006 roku. Raz w roku koncertuje ze znakomitymi artystami i wydała trzy profesjonalne płyty. Zaproszenie w tym roku przyjęli: MIUOSH, czyli Miłosz Borycki – raper i producent muzyczny, który m.in. zasłynął koncertami razem z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia pod batutą Jimka (Radzimira Dębskiego). NATALIA GROSIAK, wokalistka zespołu Micromusic o przepięknym głosie, która m.in. reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy. CEZIK, czyli Cezary Nowak - wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer, który podbił Internet publikując w serwisie YouTube znane utwory nagrywane od tyłu. Swoje umiejętności zaprezentują też studenci kierunku musicalu Akademii Muzycznej w Łodzi. Fundacja przygotowała też kilka muzycznych niespodzianek.

Darczyńcy będą wspierali „śpiewająco” jako NEXTBAND, czyli chór Nexteer Automotive. Pracownicy firmy, z branży bynajmniej nie muzycznej, podjęli wyzwanie. Ucząc się śpiewu po godzinach pracy, pokazują, że towarzyszą podopiecznym fundacji w chwilach radości, ale i stresu czy tremy przed pierwszym scenicznym występem. Tak przy współpracy z Fundacja ISKIERKA zmienia się perspektywa i myślenie o pomaganiu.

Wystąpią:

DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA

NEXTBAND - chór Nexteer Automotive pod batutą Karoliny Sutt

MIUOSH, NATIALIA GROSIAK, CEZIK,

Michał Kuzimski (piano), Bartłomiej Sutt (inst. perkusyjne)
Studenci specjalności musical Akademii Muzycznej w Łodzi: Martyna Henke, Kacper Janaszek, Marta Kosiorek, Beata Rzeźnik, Tomasz Wojtan

dyrekcja artystyczna: Piotr Sutt
choreografia: Katarzyna Rybok,
wizualizacje: Piotr Jóźwiak
prowadzenie: Mirosław Neinert


26 listopada 2017 r. o godzinie 17.00