fbpx

PAWEŁ SIEMBIEDA (gościnnie)

Trębacz. Absolwent  Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunkach: instrumentalistyka klasyczna, jazz i muzyka estradowa.
 
Od 2005 roku czynnie działa jako trębacz na polskiej scenie muzycznej. Od 2009 roku pracuje w Orkiestrze Wojskowej w Bytomiu. Współpracował z wieloma zespołami i orkiestrami takimi jak: Narodowa Orkiestra Dęta w Lubinie, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr Powszechny w Radomiu, Teatr Rozrywki, Big Band Akademii Muzycznej w Katowicach, Big Band Wiesława Pieregorólki, Dziubek Band, Żorska Orkiestra Rozrywkowa Lothara Dziwokiego, Energy „Puma” Band, Big Silesia Band, Siemion Band, eM Band i wieloma innymi.
 
Koncertował z wiodącymi artystami polskiej sceny muzycznej, jak: Zbigniew Wodecki, Natalia Kukulska, Edyta Bartosiewicz, Piotr Rogucki, Ewa Uryga, Krystyna Prońko, Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska, Hanna Banaszak, Ireneusz Dudek.
 
Wziął udział w nagraniach wielu płyt dla polskich jak i zagranicznych artystów jako muzyk sesyjny.
 
Od 2010 roku zajmował się również działalnością pedagogiczną, m. in. pracował w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Zawierciu.
 
Foto: Artur Wacławek