fbpxTeatr Rozrywki poszukuje utalentowanych muzycznie i aktorsko dzieci do ról w nowej, musicalowej produkcji Andrew Lloyda Webbera  „School of Rock”  w reżyserii Jacka Mikołajczyka.

Rodzicu!
Jeśli twoje dziecko jest ciekawe świata, nie boi się wyzwań, lubi występować na scenie, a jeśli jeszcze do tego gra na instrumencie (gitara, perkusja, pianino, wiolonczela, skrzypce, flet) choćby w stopniu podstawowym – to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie.

Dzieci!
Jeśli lubicie tańczyć, śpiewać, gracie na gitarze, perkusji, wiolonczeli, skrzypcach, flecie lub pianinie i chcecie przeżyć wspaniałą przygodę, wystąpić na deskach prawdziwego teatru muzycznego, zabierzcie mamę, tatę i przychodźcie do nas na casting do obsady dziecięcej nowego musicalu „School of Rock”.Czego od Was potrzebujemy?

 • wiek: 9-13 lat
 • wszystkie dzieci: umiejętności wokalne (ze szczególnym uwzględnieniem utworów musicalowych), aktorskie i taneczne oraz gra na instrumencie w zakresie podstawowym (np. flet, skrzypce, instrumenty perkusyjne, wiolonczela)
 • kandydaci do ról Zacka, Katie, Lawrence’a i Freddiego – oprócz umiejętności wokalnych, aktorskich i tanecznych, umiejętność (w stopniu minimalnie podstawowym) gry na instrumentach:
  • Zack – gitara
  • Kate – gitara basowa / wiolonczela
  • Lawrence – pianino / klawisze
  • Freddie – perkusja
 • kandydatka do roli Tomiki – bardzo mocny głos
 • nagranie próbnego materiału zawierającego wykonanie piosenki i w wypadku wskazanych ról wykonanie solówki na wybranych instrumentach (nagranie video min. w jakości 1080p, bliski kadr, obejmujący całą postać, nagranie w całości pozbawione edycji (cięć, postprodukcji studyjnej itd.)
 • zgoda prawnych opiekunów dziecka na udział w castingu oraz w przypadku wygrania castingu na udział w próbach i spektaklach, które będą realizowane w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

 

CASTING BĘDZIE SIĘ SKŁADAĆ Z DWÓCH ETAPÓW:

 1. Precasting online
  Materiały do przygotowania i nagrania wraz ze szczegółowymi informacjami znajdują się na dole strony. Nagrania należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do dnia 25 września 2023 r.
 2. Casting z udziałem realizatorów
  Dzieci, które zostaną zakwalifikowane do dalszego etapu zostaną zaproszone do udziału w przesłuchaniach scenicznych z udziałem Dyrekcji Teatru i realizatorów (o terminie poinformujemy wybranych kandydatów drogą mailową). Casting będzie się składał z części wokalnej, aktorskiej i choreograficznej, a przy wskazanych rolach również instrumentalnej. Prosimy zabrać ze sobą obuwie i strój sportowy.

Piosenki i sceny do przygotowania:

 1. PRECASTING:
 • dziewczyny: piosenki „Odpalać czas” („Time to Play”) i „Amazing Grace” (prosimy o nagranie tej piosenki a cappella)
 • chłopcy: piosenka „Ty nigdy mnie nie słuchasz” („If Only You Would Listen”) (prosimy o nagranie piosenki od początku utworu do E lub od E do końca utworu)
 • kandydaci do ról Zacka, Kate, Lawrence’a i Freddiego – nagranie wykonania solówki na instrumencie (Zack – gitara; Kate – gitara basowa, Lawrence – pianino / klawisze; Freddie – perkusja)

 1. CASTING Z UDZIAŁEM REALIZATORÓW:
 • dziewczyny: piosenki „Odpalać czas” („Time to Play”) i „Amazing Grace” oraz fragmenty scen aktorskich
 • chłopcy: piosenka „Ty nigdy mnie nie słuchasz” („If Only You Would Listen”) oraz fragmenty scen aktorskich
 • kandydaci do ról Zacka, Kate, Lawrence’a i Freddiego – nagranie wykonania solówki na instrumencie (Zack – gitara; Kate – gitara basowa, Lawrence – pianino / klawisze; Freddie – perkusja)
 • po przesłuchaniach wokalno-aktorskich i muzycznych odbędzie się wstępne sprawdzenie choreograficzne z udziałem choreografów

Informacje organizacyjne:

Zgłoszenia oraz podpisany komplet zgód i regulamin castingu należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 25 września 2023 r. wpisując w tytule maila: SCHOOL OF ROCK IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA

Wyniki precastingu online zostaną ogłoszone drogą mailową do dnia 2 października 2023 r.

Zgłoszenie oraz komplet zgód i regulamin dostępne poniżej.

Pytania dotyczące castingu prosimy kierować do:
Monika Wiewióra - koordynatorka castingu
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 691 212 239

Łukasz Skrzypecki
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 790 861 196

Musical "School of Rock" powstał na podstawie filmy wytwórni Paramount; scenariusz: Mike White
libretto: Julian Fellowes, tekst piosenek: Glenn Slater, muzyka: Andrew Lloyd Webber