fbpx

BIG BAND ŚLĄSKI ELEKTRYCZNIE - GOŚCINNIE BERNARD MASELI

BIG BAND ŚLĄSKI ELEKTRYCZNIE
koncert
 
Program „BIG BAND ŚLĄSKI ELEKTRYCZNIE” złożony jest z kompozycji mistrzów jazzu reprezentujący styl fusion - łączący elementy muzyki jazzowej i rockowej. Na koncercie zaprezentowane zostaną min. utwory wykonywane przez legendarny zespół WEATHER REPORT, skomponowane przez W. Shortera, Joe Zawinula, Jacko Pastoriusa, czy kultowej formacji firmowanej przez Michaela i Randy’ego Breckera - BRECKER BROTHERS. Dopełnieniem programu będą kompozycje takich artystów jak: Freddie Hubbard, Pat Metheny, Bob Mintzer.

Gościem specjalnym koncertu będzie legendarny wibrafonista, profesor Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach - Bernard Maseli.


Bernard Maseli to najbardziej rozpoznawalny w Polsce wibrafonista, a poza tym kompozytor, aranżer, producent muzyczny i pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 1990 roku wykłada na macierzystej uczelni.

W 1985 roku Maseli rozpoczął pracę z jazzrockowym zespołem Walk Away. Dołączył do grupy na stałe, po zdobyciu przez nią pierwszej nagrody w konkursie na wrocławskim festiwalu Jazz nad Odrą. Wspólnie nagrali dziesięć albumów i występowali na wielu polskich i zagranicznych festiwalach, w tym jako support przed Milesem Davisem podczas jego niemieckiej trasy koncertowej w 1990 roku.

W latach 1985-87 współtworzył grupę Music Painters. W jej skład wchodzili także kubański perkusjonalista José Torres oraz basista Krzysztof Ścierański, z którym Maseli grywał także w duecie pod nazwą Big 2. W owym czasie wibrafonista współpracował też regularnie z jazzrockowym bandem Young Power.

Pierwszy autorski projekt - The Globetrotters - Maseli założył z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Kubą Badachem w 1999 roku. Nagrali, jak dotąd, cztery albumy, zagrali ponad pięćset koncertów.

www.culture.pl