KATARZYNA GRONIEC „ACH!”

KATARZYNA GRONIEC
KONCERT GOŚCINNY PROMUJĄCY NOWĄ PŁYTĘ „Ach!”

O nowej płycie opowiada Katarzyna Groniec tak:
Każdy ma swoją Ziemię Obiecaną. Coś za czym tęskni, czego mu brak, co chciałby, a nie może albo miał i utracił. Ziemia Utracona. Dobry tytuł na tomik poezji gdyby nie był parafrazą T. S. Eliota. „Najokrutniejszy miesiąc to kwiecień” pisał poeta w „Ziemi Jałowej”.

To prawda. Niezłe też bywają te poprzedzające kwiecień... ale co z tego? W końcu i tak nadchodzi wiosna.

„Ach!”, bo taki jest tytuł nowego albumu, opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze! W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać.

Czy jestem szczęśliwa? Tak. Właściwie mogłabym powiedzieć: jak nigdy dotąd. Spokojna, jasna, świadoma. Dlaczego więc moje piosenki są smutne? Nie wiem. Najłatwiej byłoby powiedzieć (często to mówię na odczepnego) – bo lubię smutek. I nie mówić nic więcej. Ale to jest coś więcej. Coś, co wypływa gdzieś z głębi, z trzewi, kiedy zdarza mi się układać melodie i dopasowywać do niej słowa. Jak gdybym zapadała się w jakiś inny świat pełny echa i błękitu, który swoim pięknem onieśmiela tę drugą, starającą się twardo stąpać po ziemi, mnie. Z kolei ta druga ja, którą zawstydza miękkość tej pierwszej, potrafi ten melancholijno-lazurowy świat bezlitośnie wykpić. Wyciągam zatem samą siebie z błękitnego jeziora za włosy, jak baron Munhchausen wyciągnął siebie z bagien, a potem znów w to jezioro nurkuję. Czy zatem kłamię tak jak on? Bardzo możliwe...
 
Wydawcą płyty jest Warner Music Poland, producentem Marcin Bors. Teksty na płytę w większości napisała Katarzyna Groniec, oprócz trzech, których autorką jest Barbara Wrońska. Muzykę skomponowali: Marcin Macuk (Hey), Barbara Wrońska i Katarzyna Groniec. Opiekę artystyczną projektu objął Cezary Studniak, Dyrektor Artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
 
Premiera płyty 16 marca 2018 r.
Premiera koncertu 20 marca 2018 r. Wrocław
Wizualizacje – Hero Team
Stylizacja – Vasina Studio
Obrazy – Paulina Korbaczyńska
 
W wersji koncertowej będzie można usłyszeć również kilka piosenek z debiutanckiej płyty Katarzyny Groniec pt. „Mężczyźni” (2000 r.), wyprodukowanej przez Grzegorza Ciechowskiego.
 
Okładka płyty „Ach!”
Obraz – Paulina Korbaczyńska
Grafika – Mariusz Mrotek


„Na albumie Ach! znajdują się cztery kompozycje Barbary Wrońskiej. Do trzech z nich Basia napisała również teksty. „Nie kocham” jest jedną z nich.
Powiem zwięźle. Karierę „Nie kocham” można streścić jednym zdaniem: od niechcianej piosenki do singla! Brzmi niemal jak: od pucybuta do milionera. Normalnie American Dream!”

                                                                                                                                                                            Katarzyna Groniec

Album „Ach!” będzie miał swoją premierę 16 marca.
20 marca, na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu odbędzie się koncert premierowy.