#ROZCZAROWANIE

Zuzanna Bojda
#rozczarowanie
Teatr Czwarta Scena z Katowic
 
UWAGA! SPEKTAKL DLA WIDZÓW POWYŻEJ 16 LAT!
 
„Kultura definiuje czarownicę jako osobę złą, znienawidzoną, będącą przyczyną nieszczęść nie tylko jej najbliższych, ale często też całego społeczeństwa, do którego przynależy. Aby pozbyć się czarownicy, najlepiej ją spalić”
Spektakl #rozczarowanie to rozmowa czterech aktorek o tym jak dzisiaj należałoby zagrać czarownicę. To opowieść o przełamywaniu stereotypów i tradycji, pokaz walki z rodzinnymi klątwami. Spotkanie nowoczesnych heks, które źle nigdy nie chciały, ale czasami w życiu różnie bywa i wszystko zależy od punktu, z którego się patrzy.„Ponieważ czarownice tańczyły wokół ognia, niechże teraz ogień tańczy wokół nich”

Tylko czy naprawdę jest coś złego w wyjściu na dzikie tańce, od czasu do czasu? Czy są wśród nas obecnie czarownice? Czy kobiety, które „chcą inaczej” są właśnie nimi? Kobiety, aktorki, czarownice?
Spektakl bierze udział w 25. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz jest finalistą 2. Edycji Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The Best Off.

 


tekst: Zuzanna Bojda
reżyseria: Maria Baładżanow
reżyseria światła i realizacja dźwięku: Wojciech Boruszka

OBSADA:
Jessabel – Aleksandra Fielek
Ginger – Katarzyna Dudek
Floryda – Anna Bączek – Lieber
Scarlett – Anna Kończal / Anna Wysocka – Jaworska
 
czas trwania: 70 minut bez przerwy