fbpx

KORPO_RACJE

KORPO_racje
Spiżarnia Form Artystycznych Nieoczywistych

Burzliwa historia odzyskania przez Polskę niepodległości opierała się na walce o niezależność, autonomiczność i wolność. Po ponad 100 latach nastał czas spokoju i stabilizacji. Czym jest wolność?
Spektakl KORPO_racje porusza temat granic wolności oraz walki o tożsamość. Jest o społecznej odpowiedzialności międzynarodowych korporacji w Polsce. Zadaje pytanie czy osoby w niej zatrudnione czują się Polakami? Czy raczej utożsamiają się z narodowością firmy, w której pracują. Czy taka praca jest swoistą wygodą czy daje im prestiż? Tekst powstał na podstawie wywiadów, które zostały spisane na 130 stronach i wkomponowane w scenariusz zgodnie z zasadą verbatim, czyli dosłownego przeniesienia słów bohaterów do języka scenicznego i zapisu rzeczywistości. Właśnie dlatego oglądając spektakl i słuchając naszych bohaterów możesz utożsamić się z ich czynnym udziałem w dokonywaniu wyborów i podejmowanych decyzjach.

reżyseria: Mateusz BRODOWSKI
kostiumy: Klaudia LESZCZYK, Sara SULEJ
choreografia: Piotr Mateusz WACH
muzyka: Bartosz PRZYBYLAK, Marcin SOSIU SOSIŃSKI
kierownik produkcji i asystentka reżysera: Aleksandra BIAŁEK
multimedia: Aleksandra BIAŁEK, Krystian KOŻBIAŁ
animacja poklatkowa: Anna SZALWA
głos: Piotr STARCZAK

OBSADA:
Patrycja BUKOWCZAN,
Patrycja SZINDLER,
Adam Michał PIETRZAK,
Przemek PISKOZUP

czas trwania: 70 minut- - - 
Stowarzyszenie Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych (Spiżarnia.FAN) to miejsce, które zrzesza artystów młodego pokolenia. Redefiniujemy stare formy nadając im nowy nieoczywisty kształt. Nasza sztuka komentuje rzeczywistość, a my jesteśmy aktywnymi słuchaczami swoich odbiorców. Wierzymy, że sztuka jest w stanie przełamać każde bariery i dotrzeć do każdego.