fbpx

O CO BIEGA?

Philip King
O CO BIEGA?
Teatr Capitol z Warszawy

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!

Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń.

Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!

Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.


reżyseria: Marcin Sławiński
przekład: Bożena Sławińska
kostiumy: Tomasz Jacyków
scenografia: Joanna Pielat
opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz
garnitury do spektaklu zapewnił Partner Teatru Capitol firma Giacomo Conti.


OBSADA:
Penelopa: Anna Czartoryska-Niemczycka
Wielebny Humphrey: Maciej Damięcki
Panna Skillon: Olga Bończyk
Lionel Topp: Dariusz Wieteska
Ida: Katarzyna Ptasińska
Clive: Michał Rolnicki
Niemiec: Wojciech Majchrzak
Biskup Laxu:Marcin Troński
Sierżant Towers: Rafał Szałajko