fbpx

KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU

KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU
wydarzenie gościnne

Nowatorska adaptacja Bajki Jana Brzechwy, pełna koloru, wzruszenia i dobrej zabawy!

Poza olbrzymią dawką humoru, którymi nacechowane są liczne sytuacje komediowe, bajka zawiera w sobie przesłanie, które uczy młodego widza wiary we własne możliwości. Przedstawienie stawia na akceptację siebie oraz dostrzeganie nieograniczonego piękna w sobie. Opowiada również o tym, że nasze marzenia się spełniają. Trzeba tylko mocno w nie wierzyć! Całość oprawiona jest oryginalną muzyką, tańcem oraz piosenkami.

W trakcie bajki podziwiać możemy rodzinę królewską tańczącą hip- hop podczas „tańca poduszek”, księżniczka zaprosi nas do wspólnego zaśpiewania piosenki, natomiast urokliwy „taniec tortów” będący serią pomyłek kucharzy, w których zamienia się ród królewski, przyprawi nas o gromki śmiech!

Walory dydaktyczne - Z baśni wypływają dwa morały. Po pierwsze: to, czego szukasz, zawsze się znajdzie, a po drugie: fałsz zawsze wyjdzie na jaw. Prawdziwa księżniczka jest wrażliwa nawet na najmniejszy szczegół, to co drażni i przeszkadza ona jest w stanie wyłapać. Na zasadzie "diabeł tkwi w szczegółach" - nie bagatelizuje drobnych spraw.
Człowiek wrażliwy nie przeocza znaczących drobnostek, nie ignoruje, nie bagatelizuje ich.
Ten morał jest jasno wypowiedziany i powiedziany w bajce.

Spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Reżyseria: Anna Leśniak
Obsada: Anna Leśniak, Anna Stępień, Mateusz Trembaczowski, Tomasz Wołkiewicz
Muzyka: Marek Bula
Choreografia: Anna Kandziora

Czas trwania: 75 minut bez przerwy