fbpx

AUDIENCJA V

AUDIENCJA V
komedia Bogusława Schaeffera
spektakl gościnny

„Audiencja V" to wykład prelegenta na temat muzyki. Przemawiający na pierwszy rzut oka może się wydawać profesorem wyższej uczelni, a widzowie na czas spektaklu stają się kimś w rodzaju studentów. Jednak co chwile bohater do naukowego wykładu wtrąca opowieści dotyczące jego życia osobistego. Audiencja jest rodzajem manifestu na temat szeroko pojętej sztuki, ale również rodzajem dyskursu z publicznością na temat życia, szczęścia, otaczającego nas świata, i.t.d. Muzyka jest powodem dyskusji na temat życia, rozwoju i zmianach w sztuce nowoczesnej. W trakcie spektaklu widz może zauważyć że prelegent to aktor wcielający sie w rolę prelegenta. Za każdym razem spektakl - wykład rodzi się na nowo, ponieważ jak to zwykle bywa w tekstach Bogusława Schaeffera, aktor podejmuje się improwizacji. Wykład za każdym razem może być inny niż poprzedni.

„…Wolne tempo, brak akcji, monotonia, przewidywalność tekstów to główne grzechy teatru…” W tym monodramie tego nie znajdziecie!!!

„…Teatr bez ruchu jest martwy i nudny. Uważam komiczność za element najbardziej kreatywny, kreatywność i powaga wykluczają się wzajemnie, tego jestem pewien. Ponuraków powinno się przepędzać z teatru, są z pewnością zbyt mało inteligentni, by im coś w teatrze wyszło…” – Bogusław Schaeffer

Spektakl został zakwalifikowany na 41 Ogólnopolski Festiwal Jednego Aktora we Wrocławiu. Aktor został wyróżniony tytułem aktor sezonu oraz nagrodzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

autor - Bogusław Schaeffer
obsada - Piotr Zawadzki
reżyseria – Wojciech Leśniak & Piotr Zawadzki
opieka artystyczna – Mateusz Znaniecki
oprawa muzyczna - Jakub Zawadzki