fbpx

THE BEST OF THAD JONES - KONCERT BIG BANDU ŚLĄSKIEGO

The best of Thad Jones
koncert

W tym wyjątkowym koncercie Big Band Śląski zaprezentuje muzykę z repertuaru Thada Jonesa, artysty, który wyrósł w tradycji amerykańskiego jazzu, tworząc i muzykując od najmłodszych lat życia. Był nie tylko genialnym trębaczem, ale również kompozytorem i aranżerem. Występował i tworzył dla wielu zespołów.


Swoją orkiestrę The Jazz Orchestra znaną jako Thad Jones/ Mel Lewis Orchestra, prowadzoną z perkusistą Melem Lewisem, powołał do życia w 1965 roku. Zespół odniósł ogromny sukces, czego dowodem są nagrody Grammy za albumy Live in Munich oraz Monday Night Live at the Village Anuard.

Zespół tworzył, poruszając się w różnych stylach, a także tworząc własne interpretacje swingu. Aranżacje Jonesa były i pozostają niezwykle popularne wśród kompozytorów wielkiego formatu. Do dziś wielu twórców tworzy, pozostając pod ich wpływem.

Utwory z różnych okresów działalności The Jazz Orchestra oraz fenomenalnego Thada Jonesa, tym razem popłyną ze sceny w Teatrze Rozrywki za sprawą artystów Big Bandu Śląskiego.