fbpx

NIEBØ - KONCERT

koncert
NIEBØ
Rozrywka GraNaTy

Zespół NIEBØ, tworzą Aga Ozon i Adrian Kieroński. Pracę nad wspólnym projektem rozpoczęli w 2020 roku. Aga i Adrian są wykształconymi wokalistami oraz multiinstrumentalistami - Aga jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, Adrian Akademii muzycznej w Warszawie. 28 października 2021 roku. ukazała się debiutancka płyta zespołu - OLIMP. 

Aga i Adrian zagrali we wrześniu 2021, support przed Darią Zawiałow na Lublin Youth Festival. Zespół zagrał również koncerty m.in. w lubelskim Klubie Towarzyskim i w Nowym Świecie Muzyki w Warszawie, koncert w ramach IX Gali Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy, której laureatami byli Adam Bodnar i Grupa Granica oraz koncert z okazji premiery drugiego numeru magazynu Architecture Snob.

4 kwietnia  premierę miał szczególnie ważny dla zespołu klip do piosenki „Jakoś to przetrwamy”. Teledysk został zrealizowany w ramach dyplomu reżyserskiego Lulu Zubczyńskiej i Agaty Długołęckiej dla Warszawskiej Szkoły Filmowej. Historie zawarte w obrazku są komentarzem do tematu przemian społecznych, których jesteśmy nie tylko obserwatorami, ale także uczestnikami. Tematyka praw kobiet i społeczności LGBT, jest dla Agi i Adriana szczególnie ważna i bliska.

Żyjemy w trudnych czasach. Pandemia dała się ludziom na całym świecie we znaki nie tylko pod kątem ekonomicznym, ale i tym bardziej jednostkowym, psychicznym. W Polsce narastają od jakiegoś czasu niepokoje polityczne. Codziennie słyszymy o nowym dramacie, skandalu, poruszającej opinię publiczną ustawie. Przyzwyczailiśmy się już do widoku strajków, a nawet zamieszek. Kobiety i różne mniejszości codziennie walczą o swoje prawa. Na takim tle rozgrywają się historie teledysku “Jakoś to przetrwamy”.

Pierwsza z bohaterek, homoseksualna Ala, spotyka się z niezrozumieniem ze strony rodziny, a także agresją otoczenia. Druga, Kasia, po wpadce staje w obliczu wyboru między karierą naukową, a założeniem rodziny. Obie na końcu zrozumieją, że jako ludzie możemy przetrwać wszystko, jeżeli tylko będziemy trzymać się razem. W najcięższych momentach ocalić nas może jedynie relacja z drugim człowiekiem. Ostatnie dramatyczne wydarzenia rozgrywające się tuż za polskimi granicami sprawiły, że tekst piosenki stał się dla nas jeszcze bardziej uniwersalny, dlatego w geście solidarności postanowiliśmy dodać do filmu napisy w języku ukraińskim. Poruszone w najnowszym teledysku zespołu problemy społeczne pokazują, że Aga i Adrian nie tylko chcą spełniać swoje muzyczne marzenia, ale również nieść w swojej twórczości przesłanie i komentować otaczającą ich rzeczywistość. Prywatnie Aga i Adrian angażują się społecznie biorąc udział w protestach i manifestacjach. Szczególnie ważne są dla nich prawa kobiet i osób LGBTQ+.

O swojej twórczości i zaangażowaniu społecznym, opowiedzieli ostatnio prof. Adamowi Bodnarowi podczas audycji Prawy Adam, w radiu Newonce. Link https://newonce.net/epizod/nie-ma-nas-w-nas-gdy-biegnie-czas-niebo

Album "OLIMP" dostępny jest w serwisach streamingowych: https://ffm.to/NIEBOolimp
NIEBØ na FB: https://www.facebook.com/niebomusik
NIEBØ na IG: https://www.instagram.com/niebo.muzik/

Spektakl odbywa się w ramach letniego festiwalu Rozrywka GraNaTy. Festiwal Rozrywka GraNaTy to nasza wakacyjna propozycja nieoczywistych wydarzeń artystycznych dla każdego! Rozrywka GraNaTy to spektakle, koncerty, warsztaty i spotkania, które oprócz doskonałej rozrywki, zapraszają także do chwili refleksji i skrócenia dystansu między często nieprzystępnym światem sztuki a odbiorcami. Bądźcie z nami od 4 do 11 lipca. Oczywiście w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Zobacz inne wydarzenia w ramach festiwalu: https://teatr-rozrywki.pl/repertuar.html?date=2022-07