fbpx

BIG BAND ŚLĄSKI - TOP SEZONU | GOŚCINNIE MARTA KRÓL

Koncert
Big Band Śląski - TOP sezonu
gościnnie Marta Król

Koncert Big Bandu Śląskiego - TOP SEZONU, w ramach festiwalu Rozrywka GraNaTY - skracamy dystans, będzie podsumowaniem ostatniego sezonu artystycznego, jak również dwóch lat działalności zespołu.

Czas od pierwszych prób, które miały miejsce w czerwcu 2020 roku, był niezwykle owocny i obfitował w wiele interesujących koncertów. To czas budowania renomy i wysokiego poziomu wykonawczego, wypracowywania indywidualnego brzmienia i szukania niebanalnych rozwiązań. Jego zwieńczeniem jest płyta, nagrana w maju tego roku. Staranny wybór repertuaru, jedni z najlepszych muzyków naszego regionu oraz profesjonalizm wyróżnia ten zespół spośród innych, działających w Polsce i daje gwarancję najwyższej jakości. Materiał płyty stanowią utwory skomponowane specjalnie dla Big Bandu Ślaskiego, a ich autorami są: Tim Walters, Michael Philip Mossman, Paweł Tomaszewski, Michał Tomaszczyk oraz kierownik artystyczny zespołu, wybitny puzonista, Grzegorz Nagórski.

Na koncercie usłyszymy wybrane utwory z programów prezentowanych na przestrzeni całego sezonu, a gościem wydarzenia będzie, wywodząca się z aglomeracji śląskiej, utalentowana i z ogromnym dorobkiem koncertowym i fonograficznym wokalistka - Marta Król.

Koncert odbywa się w ramach letniego festiwalu Rozrywka GraNaTy. Festiwal Rozrywka GraNaTy to nasza wakacyjna propozycja nieoczywistych wydarzeń artystycznych dla każdego! Rozrywka GraNaTy to spektakle, koncerty, warsztaty i spotkania, które oprócz doskonałej rozrywki, zapraszają także do chwili refleksji i skrócenia dystansu między, często nieprzystępnym światem sztuki, a odbiorcami. Bądźcie z nami od 4 do 11 lipca. Oczywiście w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Zobacz inne wydarzenia w ramach festiwalu: https://teatr-rozrywki.pl/repertuar.html?date=2022-07

Z
 przyczyn organizacyjnych koncert zostaje przeniesiony na Małą Scenę.