fbpx

CZARNA KOMEDIA

Czarna komedia
spektakl gościnny

MATEUSZ DAMIĘCKI WIE, ŻE W CIEMNOŚCI WSZYSTKO ZDARZYĆ SIĘ MOŻE!

Utalentowany rzeźbiarz stający przed życiową szansą, brak prądu, angielska narzeczona i niezapowiedziani goście… to fabuła znakomitej komedii teatralnej warszawskiego Teatru Kamienica.

Niewielka awaria światła może stać się przyczyną niemałego zamieszania w mieszkaniu młodego artysty, głównego bohatera spektaklu „Czarna Komedia”, w którego postać wciela się Mateusz Damięcki.
Wymagająca narzeczona wraz z papciem – niezrównoważonym wojskowym, nie znosząca sprzeciwu kochanka i sąsiadka - stara panna, amatorka śpiewania psalmów i wyskokowych trunków oraz sąsiad - gej podkochujący się w głównym bohaterze, to niezła mieszanka wybuchowa w niewielkim lokalu, gdy nagle gaśnie światło i w ciemnościach wszystko zdarzyć się może…
Do tego wszystkiego elektryk, którego nietrudno pomylić z milionerem i wreszcie milioner, którego dość łatwo można wziąć za pracownika elektrowni.

Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, w momencie, gdy na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek.


reżyseria: Tomasz Sapryk

OBSADA:
Mateusz Damięcki
Albert Osik
Jacek Kopczyński
Milena Staszuk
Jacek Lenartowicz
Anna Maria Jarosik
Elżbieta Jarosik
Tomasz Sapryk

Chęć otrzymania faktury prosimy zgłaszać do organizatora: biuro@agencjamuza.pl