Tribute to Frank Sinatra - Big Band Śląski
koncert
gościnnie Jan Ptaszyn Wróblewski oraz Wojciech Myrczek
Międzynarodowy Dzień Jazzu to święto wszystkich wielbicieli tego gatunku, zarówno słuchaczy-melomanów, jak i twórców oraz artystów. To święto tych wszystkich, którzy na różne sposoby i w różnych formach uprawiali tę żywiołową muzykę, niosąc ludziom wiele radości i wzruszeń.
Wielki Frank Sinatra należał niewątpliwie do tego grona. Jego nieśmiertelne piosenki są znane i rozpoznawane na całym świecie, wśród wielu pokoleń.
Artysta rozpoczął swoją karierę w drugiej połowie lat trzydziestych, współpracując z Harrym Jamesem i Tommym Dorseyem. Był aktywny koncertowo aż po lata 90-te kiedy to ukazał się album Duets nagrany z gwiazdami muzyki, jak między innymi Bono, Aretha Franklin czy Luciano Pavarotti. Sinatra, podczas trwającej około 54 lat kariery, nagrał 59 albumów studyjnych i wydał 297 singli.
Do najbardziej rozpoznawalnych utworów w repertuarze artysty zalicza się My Way, New York, New York, Night and Day, Love and Marriage, I’ve Got You Under My Skin, Strangers in the Night, Fly Me to the Moon czy Witchcraft.
Najpopularniejszym zaś i najlepiej sprzedającym się albumem z jego dyskografii pozostaje Sinatra at the Sands z 1966 roku – zarejestrowany na żywo koncert z Las Vegas, z towarzyszeniem legendarnej orkiestry Counta Basiego. Album ten będzie stanowił bazę repertuaru koncertu Big Bandu Śląskiego. A utwory genialnego artysty wykona jeden z najlepszych interpretatorów muzyki Sinatry w naszym kraju, pochodzący z Czechowic-Dziedzic - Wojciech Myrczek.
O Sinatrze można przeczytać w The Voice: Idol powojennej Ameryki, głos pełen ciepła i charyzmy, mężczyzna, który w filmie "Higher and Higher" (1943) zagrał... samego siebie.
Jego wielka kariera to kwintesencja amerykańskiego stylu, amerykańskich marzeń i możliwości, a koncert będzie hołdem dla artysty.