fbpx

NASZA KORPO RACJA

NASZA korpo RACJA
spektakl gościnny

WYDARZENIE ZAMKNIĘTE

Co takiego opowiedzieć może o współczesnych realiach zawodowych sztuka sprzed 30 lat? Mamy dziś, jak mówią, „rynek pracownika” – otwarty, międzynarodowy, rozwijający się, spuchnięty od nadmiaru ofert. A jednak! Pracodawcy żalą się, że nie tak łatwo zatrudnić osobę rzetelną i godną zaufania, pracownicy narzekają na mobbing, nierówne wynagrodzenia, wyścig szczurów, stres. Drobni przedsiębiorcy dwoją się i troją, by związać koniec z końcem i zatrudnić kogoś choćby za najniższą krajową, młodzi ludzie nie chcą pracować za grosze, po godzinach, bez prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego i pakietu MultiSport. Jak to wszystko pogodzić?

"NASZA korpo RACJA" opowiada o osobach, które w latach 90’ zachłysnęły się potęgą korporacyjnej machiny. Na swoje nieszczęście weszły w jej trybiki i dzięki sprytowi, sumienności, zwycięskim biznesowym rozgrywkom wspięły się na sam szczyt. Wierząc w trwałość sukcesu, zapłaciły za niego haracz w zdrowiu, więzach rodzinnych, pracy ponad siły, po czym nagle, bez ostrzeżenia, machina wyrzuciła ich na bruk. Dziś spotykają się na zamkniętym oddziale terapeutycznym, a ich historie opowiada nie kto inny a… studenci Uniwersytetu Ekonomicznego. Każdy z nich gra tu siebie i swoje alter ego, rozmawia sam ze sobą, z innymi, z publicznością, buduje autorski monolog i wypełnia go treścią żywą i aktualną.

Czego młodzi chcą dziś od pracy? Na co nie chcą się godzić? Co wynieśli z obserwacji życia zawodowego bliskich, rodziców, mentorów? O wszystkim tym opowiedzą w spektaklu przygotowywanym przez ostatnie miesiące pod okiem Sławomira Banasia, Aleksandry Gajewskiej i Tobiasza Sebastiana Berga, na deskach Teatru Rozrywki.


Spektakl w wykonaniu studentów z Teatru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach we współpracy z Teatrem Rozrywki w Chorzowie na podstawie dramatu "Top Dogs" Ursa Widmera.

Reżyseria, scenografia i opieka artystyczna: Aleksandra Gajewska, Sławomir Banaś, Tobiasz Sebastian Berg.


Wydarzenie realizowane w ramach Tygodnia Człowieka podczas obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Wydarzenie zamknięte.