fbpx

JANUSZ KRUCIŃSKI (gościnnie)

Absolwent Studium Teatralnego „L’art. studiO”, prowadzonego przez aktorów krakowskich teatrów: Starego, Słowackiego i Teatru STU oraz wykładowców PWST w Krakowie. Aktor dramatu-ekstern z weryfikacją ZASP.
W latach 1994-1995 zdobywał pierwsze doświadczenia zawodowe, będąc w podstawowym składzie Kabaretu Artura I. W 1995 roku rozpoczął naukę w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni.
 
W latach 1996-2001 pracował na etacie w zespole aktorskim Teatru Rozrywki w Chorzowie, doskonaląc jednocześnie warsztat wokalny pod kierunkiem
mgr Danuty Bogus. Od 2001 roku, jako „wolny strzelec”, współpracuje z innymi teatrami. A są to: Opera Na Zamku w Szczecinie, Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej w Gdyni, Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie, Teatr Rampa w Warszawie, Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatr Muzyczny w Poznaniu. Ma na swoim koncie współpracę z Katarzyną Gaertner, Bartłomiejem Gliniakiem, Zygmuntem Koniecznym, Włodzimierzem Korczem, Zbigniewem Łapińskim, Dariuszem Łapińskim, Marcinem Partyką, Piotrem Rubikiem.
 
Od września 2010 kreował główną rolę (Jean Valjean) w głośnej inscenizacji musicalu Les Miserables C. M. Schönbergaw stołecznym Teatrze Muzycznym ROMA, następnie grał w nim w musicalu Deszczowa piosenka N. H. Browna, B. Comden, A. Greena i A. Freeda (Tenor), a później w musicalu Mamma Mia (Sam Carmichael). Grał również Jagiełłę w widowisku muzycznym Krzyżacy H. F. Tabęckiego. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu gra Henry'ego Jekylla w musicalu Jekyll & Hyde F. Wildhorna i L. Bricusse’a oraz Che / Peróna w musicalu Evita A. L. Webbera i T. Rice'a.
 
W Teatrze Rozrywki zagrał m. in.:
– Gilberta w Ani z Zielonego Wzgórza wg L. M. Montgomery,
– Pedro w Człowieku z La Manchy M. Leigha, D. Wassermana i J. Dariona,
– Saszę, Mendla i Perczyka w Skrzypku na dachu J. Steina, J. Bocka i S. Harnicka,
– Janosika w śpiewogrze Na szkle malowane K. Gaertner i E. Brylla,
– Che w musicalu Evita A. L. Webbera i T. Rice’a,
– Rocky'ego i Frank'n'Furtera w The Rocky Horror Show R. O’Briena,
– Piotra i Jezusa w Jesus Christ Superstar A. L. Webbera i T. Rice’a,
– Henry'ego Jekylla w musicalu Jekyll & Hyde F. Wildhorna i L. Bricusse’a.
 
NAGRODY:
– Grand Prix, Nagroda ZASP za „indywidualność estradową” oraz Nagroda Publiczności na Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze (2005).