fbpx

MARTA FLOREK (gościnnie)

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wokalistyka jazzowa. Obecnie pedagog tej uczelni.
 
Jej debiutem teatralnym była rola Lucy Harris w musicalu Jekylll & Hyde w Teatrze Rozrywki. Na tej samej scenie zagrała również
– Nancy w musicalu Oliver!
– Lajzę w Our House.
 
Marta Florek kreowała także postać Fleur de Lys w widowisku muzycznym Notre Dame i’histoire, a w High School Musical (Gliwicki Teatr Muzyczny) zagrała rolę Sharpay Evans. Za tę ostatnią rolę, oraz za Nancy w musicalu Oliver! była nominowana do Nagrody Artystycznej ZŁOTA MASKA 2010 w kategorii rola wokalno-aktorska.
 
Jest laureatką popularnego programu TVP 2 „Szansa na sukces” (program z Urszulą). Występowała także w programie TVP „The Voice of Poland” (grupa Kayah), „HIT GENERATOR”, „Jaka To Melodia”. Jako wokalistka sesyjna nagrała kilkanaście płyt, udzielając głosu w bajkach muzycznych i śpiewając w chórkach znanych artystów. Zaśpiewała jako gość na 48. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podczas koncertu "Panna, madonna, legenda tych lat”. Koncert był poświęcony twórczości Ewy Demarczyk. Nagrała również ścieżkę dźwiękową do filmu Syberiada polska w reż. Janusza Zaorskiego. Dużo koncertuje. Gra Inez w musicalu Zorro J.Camerona, Gipsy Kings i S. Clarka (Teatr Komedia w Warszawie).
 
NAGRODY:
– II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu POP MUSIC DISCOVERY (Warna, Bułgaria 2004),
– I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Litewskiej (Palanga 2005),
– Grand Prix dla najlepszego wokalisty, I miejsca za piosenkę i Nagrody Rozgłośni Radiowych na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Universong” (Teneryfa, Hiszpania 2006).

Foto: Tomasz Zakrzewski