fbpx

BARTOSZ FIGURSKI (gościnnie)

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Zamiejscowych Wydziałów Teatru Tańca w Bytomiu. Spektakle dyplomowe: Hamlet W. Szekspira (rola Klaudiusza) w reż. C. Tomaszewskiego i J.Peszka oraz Everything sleep’s away w choreografii J. Altera.
Tancerz-ekstern z weryfikacją ZASP.
 
Ma w dorobku role w spektaklach: Pan Twardowski K. Jasińskiego (Teatr Komedia w Warszawie), Fame (Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu, reż. W. Kępczyński), Opera za trzy grosze oraz Gorączka (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, reż. W. Kościelniak, chor. J. Staniek), Richie w Chorus Line (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, reż. Mitzi Hamilton, chor. Michael Bennet), Tango Operita (Teatr Syrena w Warszawie, reż. i chor. J. Staniek) oraz Dancing (Teatr Polonia w Warszawie, reż. K. Janda, chor. J. Staniek.
Był solistą w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, grając w musicalach: Crazy For You i Piotruś Pan (reż. i chor. Janusz Józefowicz), Koty (Mangojerry) i Grease, (reż. W. Kępczyński, chor. J. Badurek) oraz Taniec wampirów w reż. R. Polańskiego i chor. D. Callahana (swing wokalno-taneczny).
 
Oprócz tego prowadzi działalność, związaną z tańcem współczesnym i teatrem fizycznym. Na stałe współpracuje z Teatrem Tańca ZAWIROWANIA w Warszawie, gdzie współtworzy choreografię do spektakli (Innocent When You Dream, Po godzinach, Chopin Ambiente) oraz ze Starym Browarem w Poznaniu (spektakl Happy w reż. i chor. Nigela Charnocka)
 
Współpracował z wybitnymi choreografami: Danielem Abreu, Joe Alterem, Nigelem Charnockiem (DV8), Emilem Wesołowskim, Ryanem Francois i in.
Bierze udział w licznych festiwalach tańca współczesnego w kraju i za granicą, występował m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Japonii, Chinach, Hiszpanii, Czechach i Rosji.
 
Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i tańca jazzowego w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego i w Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie.
 
Jest współtwórcą choreografii do serialu tv „Tancerze”.
 
Uczestnik licznych warsztatów i projektów z dziedziny teatru i tańca współczesnego.

W Teatrze Rozrywki gra Noworodka Pary 2. w Położnicach szpitala św. Zofii P. Demirskiego.

Foto: Tomasz Zakrzewski