fbpx

EDYTA KRZEMIEŃ (gościnnie)

Absolwentka Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
 
Jednym z jej największych osiągnięć artystycznych jest rola Christine Daaé w musicalu Upiór w operze, wystawionym w stołecznym Teatrze Muzycznym ROMA. Na tej samej scenie występowała w musicalu Akademia Pana Kleksa oraz cyklicznie powtarzanym koncercie Najlepsze z Romy. Gra też Fantynę w Les Misérables.
 
W marcu 2009 roku wygrała casting do nowego dubbingu najstarszego, pełnometrażowego filmu animowanego Disneya, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków (Śnieżka). Piosenki ze Śnieżki znalazły się także na płycie „The Magic of Disney”. Użyczyła głosu Śpiącej Królewnie w widowisku Disney On Ice – Księżniczki i Herosi. W widowisku muzycznym Notre Dame – l’histoire, wystawionym w warszawskiej Sali Kongresowej (2009, 2010), zagrała Esmeraldę.
 
W latach 2007-2008 współpracowała z grupą artystyczną „De Oriunde” przy produkcji musicalu Dzwonnik z Notre Dame, grając rolę Fleur de Lys. Wystąpiła w spektaklu Zegar z błękitnym skrzydłem w reż. Weroniki Graboń (Scena Molière, Kraków). Zagrała Bastienę w operze Bastien i Bastiena W. A. Mozarta w ramach prezentacji zespołów operowych PSM II st. w Krakowie. W Gliwickim Teatrze Muzycznym zagrała Kalę w musicalu Tarzan P. Collinsa.
 
Koncertuje, prezentując najpiękniejsze utwory z takich musicali jak: The Phantom of the Opera, Les Misérables, Little Marmaid, Evita, Cats, Czarnoksiężnik z krainy Oz, Wicked, Ragtime, Miss Sajgon i in.
 
W Teatrze Rozrywki gra Joannę Baker w musicalu Sweeney Todd S. Sondheima i H. Wheelera.

Foto: Tomasz Zakrzewski