fbpx

MARTA KLOC (gościnnie)

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (Filia we Wrocławiu, specjalizacja pantomimiczno-ruchowa).
Brała udział w warsztatach w Teatrze Dramatycznym w Warszawie z Robertem Wilsonem, warsztatach komedii dell’arte z Andrea Pangallo oraz tańca butoh w Krakowie z mistrzem Takayuki Ishihara (Japonia).
Rolami dyplomowymi aktorki były: Tadrachowa w Moralności pani Dulskiej G. Zapolskiej, Kloc w Śnie nocy letniej W. Szekspira, Fabia w Don Juanie T. de Moliny oraz Iza w Iwonie księżniczce Burgunda W. Gombrowicza.
Po studiach zagrała Diabełka w Raju utraconym K. Pendereckiego (Opera Wrocławska) oraz Dziennikarkę w Dietrich i Leander P. Szalszy (Teatr Korez w Katowicach).
 
Marta Kloc ma również w dorobku działania reżyserskie: Pchła Szachrajka J. Brzechwy w jej reżyserii i w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Kroczycach zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Małych Form Teatralnych (2007) oraz Puchar Burmistrza i Grand Prix na XIII Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwonce-Leszczynach (2007).
 
Od września 2008 r. jest członkiem zespołu aktorskiego Teatru Rozrywki. Od roku 2012 aktorka prowadzi i występuje w Lekcjach SZKOŁY TEATRU – autorskim projekcie Teatru Rozrywki, skierowanym do młodzieży. Pełniła funkcję asystenta reżysera w musicalach: Przebudzenie wiosny oraz Położnice szpitala św. Zofii.
Śpiewa również w koncertach sylwestrowych i rozrywkowych.
 
Ważniejsze role w Teatrze Rozrywki:
– Alicja w musicalu Rent J. Larsona,
– Bilka, Szprynca i Cajtel w Skrzypku na dachu J. Bocka, J. Steina i S. Harnicka,
– Bileterka w bajce Pan Plamka i jego kot A. Koecher-Hensel,
– Żona 2 w Położnicach szpitala św. Zofii P. Demirskiego,
– Oskarżyciel, Hela w Our House T. Firtha i Madness,
– Anna w Przebudzeniu wiosny S. Satera i D. Sheika wg F. Wedekinda,
– Zielona Gęś w spektaklu Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu K. I. Gałczyńskiego,
– Azrail w spektaklu Dumrul Szalony G. Dilmena,
– Zebra w bajce Czarno na białym M. Guśniowskiej.


Foto: Tomasz Zakrzewski