fbpx

EWA NIEMOTKO

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie filii we Wrocławiu.
Grała na deskach m.in. Teatru Współczesnego we Wrocławiu w spektaklu galowym Stref Kontaktu (reż. Cezary Iber), Teatru Muzycznego Capitol – Trzej Muszkieterowie (reż. Konrad Imiela), Teatru Polskiego we Wrocławiu w spektaklu 4.’12 – i koniec Agaty Dudy Gracz, zrealizowanego w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
Brała udział w czytaniu Śpiący (reż. Oskar Sadowski). Była Medeą w Medei Jana Hussakowskiego w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie. W spektaklu dyplomowym Bahamut reżyser – Wojciech Kościelniak – powierzył jej rolę główną (Elizabeth). Była również asystentką reżysera.
Uczestniczyła w licznych warsztatach aktorskich i wokalnych (m.in. prowadzonych przez Pawła Miśkiewicza, Annę Zubrzycki z Teatru Pieśni Kozła, czy Jane Radvik we współpracy z Instytutem J. Grotowskiego i Teatrem Albatros w Szwecji) oraz dubbingowych (prow. K. Grębski ). Przed kamerą debiutowała u Łukasza Palkowskiego w Najlepszym epizodem Narkomanki.
Wystąpiła w kilku serialach telewizyjnych, teledyskach oraz etiudzie PWSFTviT Stan Zadowalający, gdzie wcieliła się w główna bohaterkę.
Uwielbia muzykę folkową, śpiewa "białym głosem".

Od września 2018 r. jest członkiem zespołu aktorskiego Teatru Rozrywki. Role na chorzowskiej scenie:
– Esmeralda w musicalu familijnym Zorro J. Bończyka i Z. Krzywańskiego,
– Bywalczyni Kabaretu Kit Kat w musicalu Cabaret J. Masteroffa, J. Kandera i F. Ebba,
– Maria, recepcjonistka i pokojówka w farsie Hotel Westminster R. Cooneya.

Ewa Niemotko śpiewa w koncercie Poeci, których nam zabrakło.

Foto: Tomasz Zakrzewski