fbpx

KAMIL DRĘŻEK (gościnnie)

Absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie (dyplom aktora dramatu).
Wystąpił na olsztyńskiej scenie w następujących rolach:
– Wienia w Przystanku Życie J. Satanowskiego,
– Bania w Straconych zachodach miłości W. Szekspira,
– Markus Dörflinge w Męczennikach M. von Mayenburga,
– Chłop, Mnich w Czerwonych nosach P. Barnesa.
 
Zagrał w serialach tv Ojciec Mateusz oraz Korona królów, w teledyskach Agnieszki Skryckiej Spadam w reż. O. Czyżykiewicz oraz Dr. Misio Pismo w reż. W. Smarzowskiego. Wziął udział w filmach Obróbka w reż. J. Kijowskiego (Kamil) oraz Pół wieku poezji później w reż. J. Nurzyńskiego (Najemnik). Uczestniczył w nagraniu słuchowisk radiowych: Bal stulecia, Kopciuszek oraz Happening, czyli nocna komedia z karawanem w tle w reż. C. Ilczyny, Mały Świat 2. Zagadkownik Madzi w reż. M. Szwondera.
 
Uczestniczył w wielu warsztatach aktorskich, wokalnych, dubbingowych i pantomimicznych, m.in. z techniki Lee Strassberga z Małgorzatą Lipmann, warsztatach z pantomimy z Agnieszką Kulińską (Wrocławski Teatr Pantomimy), tanecznych w Praconi Tańca Współczesnego „Pryzmat” i in.
 
Kamil Drężek jest laureatem Nagrody dla Najlepszego Aktora na 2. Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych „Przygrywka” w Toruniu (2017) za rolę Wieni w spektaklu Przystanek Życie. Jest również beneficjentem Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Olsztyna, przyznawanego osobom wyróżniającym się w twórczości artystycznej.
 
Od września 2019 r. do sirpnia 2021 r. był członkiem zespołu aktorskiego Teatru Rozrywki, gdzie zagrał:
– w rock-operze Jesus Christ Superstar A. L. Webbera i T. Rice’a, 
– Brata i Strażnika w Kocie w butach J. Bończyka i Z. Krzywańskiego, 
– Maxa w musicalu Cabaret J. Masteroffa, J. Kandera i F. Ebba,
– Radka w bajce Pozaziomki, czyli kosmiczna przygoda P. Kowańskiej,
– Dyrektora szkoły i Dyrektora cyrku (gościnnie) w musicalu Pinokio. Il grande musical Saverio Marconiego. 


Foto: Tomasz Zakrzewski