fbpx

DARIUSZ WIKTOROWICZ (gościnnie)

Aktor, reżyser, autor sztuk dla dzieci i młodzieży. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. W swoim dorobku ma ponad pięćdziesiąt ról teatralnych. W łódzkim Teatrze Nowym zagrał m.in. Gildensterna w Hamlecie W. Szekspira czy Żyda Rotszylda w Proroku Ilji T. Słobodzianka, w Teatrze Studyjnym m.in. Lina w Przedstawieniu pożegnalnym A. Müllera. W Teatrze Śląskim w Katowicach mogliśmy go podziwiać jako Hitlera w Mein Kampf G. Taboriego, Slupianka w Zdobyciu bieguna południowego Karga, a także w oryginalnym spektaklu Frank&Sztajn.
Wyreżyserował kilkanaście przedstawień, m.in. Sakramencką ulewę Krzysztonia i Leśmianowy cmentarz (Teatr Nowy w Łodzi), Króla Maciusia I (Teatr im. Andersena w Lublinie), Królewicza i żebraka (Teatr im. Mickiewicza w Częstochowie). W latach 2005-2014 pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, gdzie wystawił kilka znaczących pozycji dla dzieci i młodzieży (Kosmita Jędrzejewskiej-Wróbel, W brzuchu wilka Jarosza). Grał w wielu serialach, w tym jedną z głównych ról w Licencji na wychowanie.
Jest laureatem ZŁOTEJ MASKI za spektakl Robinson Cruzoe w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie oraz wielu innych nagród. Odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
W Teatrze Rozrywki gra Herr Schultza w musicalu Cabaret J. Masteroffa, J. Kandera i F. Ebba. Jest również Ekspertem w Arcydziele na śmietniku S. Sachsa (koprodukcja Teatru Rozrywki z Formacją Artystyczną KANDYD 2).

Foto: Artur Wacławek

Spektakle