fbpx

BEATA WOJTAN

Aktorka, wokalistka musicalowa. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku musical i choreografia w klasie śpiewu dr Moniki Malec. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi przy spektaklu Miss Saigon. Była solistką Teatru Wielkiego w Łodzi w Gali Sylwestrowej 2019.
Związana z Teatrem Muzycznym ARTLAND w Łodzi, w którym zagrała rolę Dorotki w adaptacji musicalu Czarnoksiężnik z Krainy Oz oraz rolę Morgan w rock-operze Szambalia Macieja Pawłowskiego. Debiutowała w musicalu Łódź Story Włodzimierza Korcza w roli Szalonej i Magdy (reżyseria: Beata Redo-Dobber).
Pierwsze kroki na scenie stawiała w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Wygrała wiele konkursów i festiwali w kraju jak i za granicą (I miejsce w Międzynarodowym Festiwal Duetów "Pieśni, które nas łączą" na Białorusi (Mińsk, 2018), specjalne wyróżnienie za najciekawszą interpretację w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Musicalowej im. G. Gershwina w Ząbkach (2017), Finalistka Międzynarodowego Festiwalu Rzeszów Carpathia Festiwal 2016).

Od sezonu 2019/2020 r. jest członkiem zespołu wokalnego Teatru Rozrywki.
W spektaklu Młody Frankenstein Mela Brooksa i Thomasa Meehana gra Studentkę medycyny oraz Paszę.
W musicalu Zakonnica w przebraniu A. Menkena gra rolę Marii Robert.
W musicalu Pinokio. Il grande musical Saverio Mrconiego gra Clarise i Sowę.

Foto: Tomasz Zakrzewski

Spektakle