fbpx

EWELINA STEPANCZENKO-STOLORZ (gościnnie)

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Współpracowała z Teatrem Nowym im. K. Dejmka w Łodzi, w którym grała w spektaklu Przygody Barona Münchhausena oraz w przedstawieniach Horror vacui i Kukułka, które były koprodukcją z Nieformalną Grupą Avis. Za rolę w spektaklu Kukułka otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na II Festiwalu Teatrów Nieinstytucjonalnych „X-OFF 2008”. W Teatrze Scena Prapremier Invitro gra Desdemonę w spektaklu Już się ciebie nie boję, Otello.
Jest współzałożycielką Nieformalnej Grupy Avis, która działa od roku 2007. Przy najnowszej produkcji tej grupy, sztuce Witkacego Wariat i zakonnica była asystentem reżysera.
Ma w swoim dorobku kilka ról w serialach telewizyjnych.
 
Z Teatrem Rozrywki związała się w roku 2010. Poza rolami w spektaklach, Ewelina Stepanczenko-Stolorz bierze również – jako solistka – udział w koncertach sylwestrowych i rozrywkowych chorzowskiej sceny.
 
Ważniejsze role w Teatrze Rozrywki:
– Anna Page w przedstawieniu Wesołe kumoszki. Musical wg W. Szekspira,
– Hudel w Skrzypku na dachu J. Bocka, J. Steina i S. Harnicka,
– Żona 3 w Położnicach szpitala św. Zofii P. Demirskiego,
– Adwokat w Our House T. Firtha i Madness,
– Biskup w sukience, Zakonnica, Kobieta Ciemnogrodzka w spektaklu Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu K. I. Gałczyńskiego,
– Kobieta Dieta w sztuce Bierzcie i jedzcie P. Demirskiego,
– postaci w spektaklu Złanocki, czyli bajki dla potłuczonych J. J. Połońskiego
– Matka Dumrula w spektaklu Dumrul Szalony G. Dilmena.

Foto: Tomasz Zakrzewski