fbpx

DAWID KOZŁOWSKI

Artysta wideo, motion designer, fotograf, widżej. Asystent w Katedrze Sztuk Wizualnych krakowskiej ASP.
 
Przygotowuje projekcje wideo i oprawy wizualne do spektakli teatralnych i operowych dla teatrów w całej Polsce, m. in. dla takich scen, jak:
Narodowy Stary Teatr w Krakowie, Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie, Opera Nova w Bydgoszczy, Teatr Bagatela w Krakowie, Teatr Rampa w Warszawie, Teatr Współczesny w Szczecinie, Teatr Żydowski w Warszawie, Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej w Gdyni, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Gliwicki Teatr Muzyczny, Teatr Ludowy w Krakowie, Teatr 6. Piętro w Warszawie oraz Teatr Kwadrat w Warszawie.
 
Z Teatrem Rozrywki współpracował przy realizacji spektakli:Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu K. I. Gałczyńskiego, Złanocki, czyli bajki dla potłuczonych J. J. Połońskiego do tekstów kabaretu Potem oraz recitalu Dni, których nie znamy.
 
Poza teatrem zajmuje się widżejowaniem – tworzeniem wizualizacji muzycznych oraz oprawą wideo koncertów, wydarzeń kulturalnych i festiwali, takich jak: Festiwal Piosenki Studenckiej, FAMA, Festiwal Filmowy Dwa Brzegi, Festiwal Teatralny Boska Komedia.
Współpracuje również z telewizją, tworząc oprawy graficzne programów telewizyjnych.
 
Foto: Anna Szwaja