fbpx

WŁODZIMIERZ KOWALCZYK

Reżyser dźwięku. Pracę zawodową rozpoczął w studiu nagrań Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie. Następnie pracował jako reżyser dźwięku w studiu radiowym w Lublinie oraz w Krajowej Agencji Wydawniczej Tonpress. Od wielu lat współpracuje ze studiem muzycznym „Chróst” w Sulejówku.
 
Jego dorobek reżyserski to ponad 300 nagranych płyt długogrających m. in. takich wykonawców, jak: Krzysztofa Krawczyk, Wojciecha Gąssowski i Maryli Rodowicz oraz zespołów: Bajm, Vox, Budka Suflera, Perfect, Maanam, Klaus Mitffoch, Blue Cafe.
 
Nagrywał muzykę filmową oraz muzykę do spektakli teatralnych. Reżyserował dźwięk podczas festiwali piosenki w Sopocie.
 
Od 2000 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma przy wszystkich produkcjach musicalowych. Był reżyserem dźwięku w następujących spektaklach: Miss Saigon, Akademia Pana Kleksa, Grease, Koty, Taniec wampirów, Upiór w Operze, Les Misérables, Aladyn Jr., Deszczowa piosenka.
 
Dla Teatru Rozrywki w Chorzowie wyreżyserował dźwięk do musicali: Sweeney Todd S. Sondheima i Our House T. Firtha i Madness oraz do spektakli: Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu K. I. Gałczyńskiego i Niedziela w parku z Georgem S. Sondheima i J. Lapine'a.
 
Foto: Karol Mańk