fbpx

BARTOSZ LISTWAN pedagog wokalny

Wokalista, pedagog, kompozytor, autor tekstów. Absolwent wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie dr Ewy Mentel. 

Od 2007 roku członek zespołu naukowo-dydaktycznego Instytutu Sztuk Muzycznych i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz zespołu artystycznego Teatru Rozrywki w Chorzowie (do 2016 roku). Od 2018 roku członek zespołu dydaktycznego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

W 2020 roku uzyskał stopnień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. 

Obecnie w charakterze wokalisty współpracuje m.in. z big-bandem Big Silesian Band, Orkiestrą Wojskową w Bytomiu oraz z zespołem Winyl Band.

W Teatrze Rozrywki pełni funkcję konsultanta wokalnego.
Odpowiada m.in. za przygotowanie wokalne zespołu artystycznego do musicalu Koty A. L. Webbera oraz Zatańczmy! Koncert sylwestrowy 2022/2023.

Bartosz Listwan jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali i konkursów m. in.: nagrody Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej, Carpathia Rzeszów 2005 oraz nagrody Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki AL LEGRO - TRIBUTE TO SZPILMAN 2011. Autor solowych projektów artystycznych, płyty CD: „Wracam do domu - Legenda miasta Złotoryja” - wydanej z okazji  jubileuszu 800-lecia miasta Złotoryja, 2011 oraz płyty CD: W pogoni za aniołami… (Wydawnictwo UŚ 2017); pierwszy monograficzny zapis dokumentujący autorską twórczość wokalno-instrumentalną.

 

Foto: Piotr Brodziński