fbpx

ESTERA SŁAWIŃSKA-DZIUROSZ Producent

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego oraz Studio Aktorskiego ART PLAY Doroty Pomykały w Katowicach. Manager kultury po studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Z muzyką i sceną związana od czwartego roku życia! Jeszcze w szkole muzycznej II st. zasmakowała w aktorstwie, rozpoczynając współpracę z teatrem „Sonda II” oraz w tańcu (uczestniczyła w szeregu warsztatów tanecznych). Jej umiejętności wokalne pozwalają na wykonywanie repertuaru klasycznego, musicalowego oraz popowego.

 
Koncertowała wykonując partie sopranowe. Współpracowała z Filharmonią Śląską oraz Częstochowską. Zagrała również Dafne w Apollo i Dafne (wersja sceniczna kantaty, zrealizowana przez studentów i absolwentów Akademii Muzycznej) oraz Anitę w West Side Story (Akademia Muzyczna w Katowicach).
Jest współzałożycielką zespołu Teleport Magic, tworzącego muzykę w gatunku pop/acoustic/rock. W roku 2010 zainicjowała powstanie zespołu MEA, wykonującego hity polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. We wrześniu 2013 r. ukazała się debiutancka płyta grupy Teleport Magic pt. „Po drugiej stronie lustra”.
W latach 2004-2018 była członkiem zespołu wokalnego Teatru Rozrywki, a jej pierwszym przedstawieniem był KRZYK według Jacka Kaczmarskiego. Śpiewała we wszystkich muzycznych produkcjach chorzowskiej sceny, koncertach sylwestrowych i rozrywkowych, również jako solistka.
Otrzymała funkcję asystenta reżysera w spektaklach: Niedziela w parku z Georgem S. Sondheima i J. Lapine'a, Rękopis znaleziony w Saragossie J. Potockiego,
Młody Frankenstein M. Brooksa i T. Meehana, Jak odnieść sukces w biznesie, zanadto się nie wysilając F. Loessera oraz Stańczyk. Musical J. Czaplińskiego.

Role w Teatrze Rozrywki:

– Janet w musicalu The Rocky Horror Show R. O’Briena (rola dyplomowa),
– Consuelo w West Side Story L. Bernsteina,
– Klara w przedstawieniu SPIN – musical D. Pashleya,
– Bilka, Chawa, Cajtl w Skrzypku na dachu J. Bocka, J. Steina i S. Harnicka,
– Karolka, później Przełożona Przytułku w musicalu Oliver! L. Barta,
– Adwokat w musicalu Our House T. Firtha i Madness,
– Biskup w sukience, Zakonnica i Kobieta Ciemnogrodzka w spektaklu Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu K. I. Gałczyńskiego,
– Pielęgniarka Starej Damy / Harriet Pawling w spektaklu Niedziela w parku z Georgem S. Sondheima i J. Lapine'a,
– Rebeka w Rękopisie znalezionym w Saragossie J. Potockiego,
– Królewna w Kocie w butach J. Bończyka i Z. Krzywańskiego,
– Studentka medycyny, Kasza (Świta Elżbiety Benning) w musicalu Młody Frankenstein M. Brooksa i T. Meehana,
– Izabela Jagiellonka w spektaklu Stańczyk. Musical J. Czaplińskiego
.

Wyreżyserowała koncert świąteczny Co za radość kolędować!, w którym śpiewa z Andrzejem Lichosytem (koncert powstał w ramach Sceny Inicjatyw Artystycznych PO GODZINACH).

W latach 2018-2021 była producentem spektakli Teatru Rozrywki:
- Zorro w reż. Jacka Bończyka,
- Nieodkryty świat w reż. Macieja Cierzniaka,
- Cabaret w reż. Jacka Bończyka,
- Hotel Westminster w reż. Jerzego Bończaka,
- Kura na plecach w reż. Zbigniewa Stryja,
- Zakonnica w przebraniu w reż. Michała Znanieckiego.

Od marca 2020 r. występuje w Teatrze Rozrywki gościnnie.

Obecnie prowadzi również własną działalność artystyczną - w zakresie produkcji wydarzeń artystycznych i koncertów (Agencja Artystyczna EST ERA) oraz szkolenia przyszłych adeptów sceny (Studio Piosenki METRO w Katowicach). Foto: Tomasz Zakrzewski


 

Spektakle