JULIA ODZIMEK

Uczennica Szkoły Podstawowej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego, spełniająca obowiązek szkolny poza szkołą (homeschooling). Pobiera indywidualne lekcje śpiewu u Zuzanny Biniek, uczestniczy też w warsztatach baletu i tańca współczesnego w Giszowieckim Centrum Kultury w Katowicach.
Debiutowała w Gliwickim Teatrze Muzycznym w musicalu Dźwięki Muzyki R. Rodgersa i O. Hammersteina II, jako Marta von Trapp. Grała także w bajce O upartym „u” otwartym K. Szymeczki (Centrum Kultury Katowice) oraz Małym Księciu – spektaklu powstałym w Uniwersytecie Śląskim Dzieci, którego jest studentką od 2009 r., gdzie zgłębia tajniki chemii, fizyki oraz wielu innych dziedzin nauki.
Zagrała w wielu filmach, etiudach i reklamach telewizyjnych, a także w spocie Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polska. Spring into new”, emitowanym w całej Unii Europejskiej, a jej ostatnim sukcesem jest udział w programie „Mali Światowcy” dla TVP abc.
Pozostałe osiągnięcia:
2014r. – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki w Krakowie,
2013r. – I miejsce w Konkursie Recytatorskim „Jesteśmy dziećmi Europy”’,
2011r. – I miejsce na 9. Przeglądzie Małych Form Teatralnych w gwarze śląskiej w Katowicach.
Julia interesuje się aktorstwem, reżyserią i montażem. Samodzielnie tworzy krótkie etiudy reżyserskie oraz filmy poklatkowe. Uwielbia taniec i muzykę. Jeździ na łyżwach figurowych, konno oraz na własnym motocyklu enduro. Trenuje pływanie w klubie sportowym; przez kilka lat trenowała karate kyokushin.

W Teatrze Rozrywki gra Debbie Wilkinson w musicalu Billy Elliot E. Johna i L. Halla.

Foto: Tomasz Zakrzewski