fbpx

WOJCIECH GWISZCZ dyrygent

Absolwent Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu (Dyrygentura Chóralna w klasie Jana Wojtachy oraz kierunku Dyrygentura Symfoniczno-operowa w klasie Mirosława Jacka Błaszczyka) na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.
 
Prowadzi jeden z najstarszych męskich chórów w Polsce – Chór Męski Hejnał przy KWK „Wujek” w Katowicach, wraz z którym otrzymał nagrodę dla dyrygenta na II Festiwalu Pieśni Eucharystycznej „O Salutaris Hostia” w Katowicach-Piotrowicach, Złoty Laur i Puchar Prezesa Oddziału Śląskiego PZCHiO, wyróżnienie honorowe na XVIII Tyskich Wieczorach Kolędowych 2009, II miejsce w kategorii chórów jednorodnych na II Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej w Częstochowie. Otrzymał I Nagrodę w kategorii chórów kameralnych z zespołem „Kanon” na XV Tyskich Wieczorach Kolędowych.
 
Dyryguje również Chórem Laudate Dominum przy Parafii bł. Karoliny w Tychach. Kieruje orkiestrą oraz big bandem w Szkole Muzycznej I i II st. im. G. Fitelberga w Chorzowie. Współpracował z Orkiestrą Filharmonii Rzeszowskiej i Orkiestrą Filharmonii Śląskiej. Wraz z Januszem Kohutem, przygotowywał chór do musicalu Szczęśliwi ludzie w Bielskim Centrum Kultury. Prowadził zespoły wokalne w MDK nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.
 
Od 2011 roku związany jest z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, gdzie dyryguje musicalami, spektaklami muzycznymi oraz koncertami sywestrowymi i musicalowymi.
 
W musicalu Sweeney Todd S. Sondheima powierzono mu kierownictwo muzyczne.

Foto: Tomasz Zakrzewski