fbpx

MIŁOSZ KORPOL - dyrygent (gościnnie)

Obecnie jest studentem 5 roku dyrygentury symfoniczno-operowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie dra hab. prof. AM Szymona Bywalca. W 2022 roku uzyskał tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Śląskim, broniąc pracy pt. Muzyka klasyczna w świetle prawa autorskiego i praw pokrewnych. Dwukrotnie otrzymał stypendium Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach dla najlepszych studentów.

Jako dyrygent miał okazję współpracować z takimi zespołami jak: Śląska Orkiestra Kameralna, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, MASO „Slobozhansky” z Charkowa, Orkiestra Teatru Rozrywki w Chorzowie, Akademicka Orkiestra Symfoniczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Deutsch-Polnisches Jugendorchester Frankfurt (Oder). Prowadzi również Orkiestrę Symfoniczną PSM im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach.

W sezonie artystycznym 2023/2024 dyrygent-rezydent w Operze Krakowskiej w ramach programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: Massimiliano Caldiego, Tomasza Bugaja, Tomasza Tokarczyka, Mieczysława Gawrońskiego, Zbigniewa Gracę czy Jerzego Salwarowskiego. W 2023 roku uczestniczył także w prestiżowych kursach z Marin Alsop oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Jest czynnym uczestnikiem konferencji i sesji naukowych takich jak: IX Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa Neofonia Poznań 2020, czy I Interdyscyplinarna Konferencja Studencka Katowice 2022. Od 2021 roku aktywnie współpracuje z NOSPR w Katowicach jako prelegent.

W Teatrze Rozrywki dyryguje w musicalu Zakonnica w przebraniu A. Menkena.

Foto: Izabela Bajda