MAGDALENA WILUŚ

Absolwentka katowickiego Liceum Plastycznego (specjalizacja: jubilerstwo) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (specjalizacje: projektowanie kostiumu teatralnego i filmowego oraz projektowanie wnętrz).

Jeszcze w czasie studiów odbyła praktyki w Teatrze Rozrywki oraz Och-Teatrze w Warszawie (podczas produkcji musicalu The Rocky Horror Show R. O’Briena).

 
W roku 2013 zaprojektowała scenografię do przeglądu twórczości grup artystycznych Miejskiego Domu Kultury Batory w Chorzowie „Batoralia”.
 
Uprawia malarstwo olejne. Zajmuje się również grafiką i projektowaniem plakatów. Ma w dorobku kilka wystaw zbiorowych oraz indywidualną wystawę w Miejskim Domu Kultury Batory w Chorzowie pt. „Pejzaż industrialny” (2012). Od roku 2013 jest członkiem Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków.
 
Od października 2012 r. pracuje w Teatrze Rozrywki, jako asystent kostiumografa. Jest również autorką projektów kostiumów do bajki muzycznej Kot w butach J. Bończyka i Z. Krzywańskiego oraz autorką scenografii do koncertu świątecznego Co za radość kolędować! (koncert powstał w ramach Sceny Inicjatyw Artystycznych PO GODZINACH).
 
Foto: Tomasz Zakrzewski