fbpx

ŁUKASZ MARCZYŃSKI

Absolwent bytomskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej. Debiutował na deskach Opery Śląskiej. Na początku kariery związany z Operą Krakowską, w latach 2002-2012 był tancerzem Gliwickiego Teatru Muzycznego. Występował w wielu spektaklach GTM, m.in. w Footloose, Dziadku do orzechów (jako Książę), Hello, Dolly!, Chodnik 05, Pinokio (pierwszoplanowa rola). Można go także zobaczyć w widowisku tanecznym Carmen gdzie wciela się w rolę Don Josè.

Współpracował ze znanym amerykańskim choreografem Lacym Darrylem Phillipsem, dzięki któremu wyjechał na roczne tournée po Europie Zachodniej z musicalem Dirty Dancing. Brał udział w widowisku muzyczno-tanecznym, wyprodukowanym przez Stołeczną Estradę pt. Rock Loves Chopin, z którym występował na całym świecie, min. w Szanghaju, Kairze, Zagrzebiu, Bukareszcie czy Zurichu.

Jako członek zespołu baletowego Teatru Rozrywki tańczy w musicalach: Billy Elliot, Jekyll & Hyde, Jesus Christ Superstar, Młody Frankenstein, Niedziela w parku z Georgem, Producenci, Rekopis znaleziony w Saragossie, Skrzypek na dachu oraz w bajce muzycznej Kot w butach. Jest Faunem w spektaklu Popołudnie fauna D. Knapik i Ł. Wojtyski.

Foto: Tomasz Zakrzewski