fbpx

MAŁGORZATA OCHABOWICZ

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, oraz Italianistyki na Uniwersytecie Śląskim. Na scenie zadebiutowała w spektaklu Teatru Rozrywki Ocean Niespokojny A. Rybnikowa i A. Wozniesienskiego. Tańczyła większości produkcji muzycznych chorzowskiej sceny, m.in. w:
West Side Story L. Bernsteina,
Dyzma – musical W. Młynarskiego i W. Korcza,
– KRZYKU według Jacka Kaczmarskiego R. Talarczyka,
Zobacz Alicjo K. A. Kmieć,
Jeszcze nie pora nam spać R. Kmity i B. Rawskiego.

W maju 2010 r. wzięła udział w pokazach spektaklu Dance Action (Akcja Taniec) w chor. Piotra Jagielskiego, w ramach prezentacji Górnego Śląska na Światowej Wystawie EXPO 2010 w Szanghaju.
 
Dziś występuje w większości produkcji muzycznych Teatru Rozrywki, jako solistka zespołu baletowego. Tańczy w koncertach oraz spektaklach:
– Jesus Christ Superstar A. L. Webbera,
– Jekyll & Hyde F. Wildhorna i L. Bricusse’a,
– Oliver! L. Barta,
– Producenci M. Brooksa,
– Położnice szpitala św. Zofii P. Demirskiego,
– Skrzypek na dachu J. Steina, J. Bocka i S. Harnicka,
– Sweeney Todd L. Bernsteina,
Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu K. I. Gałczyńskiego (Kobieta specyficznych obyczajów, Dziecko szkolne i Plagi egipskie).
 
Małgorzata Ochabowicz współpracowała z katowickim Teatrem GRY I LUDZIE, grając w spektaklu Niezidentyfikowane szczątki ludzkie i prawdziwa natura miłości B. Frasera.
Ma w dorobku udział w filmach fabularnych (Tramwajada, Young Power i Tajemnica puszczy). Zagrała włoską pielęgniarkę w telewizyjnym serialu Na Wspólnej. Uczestniczyła w trasie koncertowej zespołu angielskiego Touch and go.
 
Od kilku lat pracuje też jako nauczyciel języka włoskiego w Gimnazjum nr 2 w Chorzowie. Ma w nim również autorską klasę tańca.

Foto: Tomasz Zakrzewski