fbpx

PAWEŁ STEFAN

Swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczynał w kluczborskim MDK pod okiem Magdy Dureckiej. W roku 2008 jako wokalista zajął dwa pierwsze miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Macedonii (w kat. duet i zespół).
Absolwent Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie w klasie puzonu jazzowego Grzegorza Nagórskiego, wokalistyki jazzowej w klasie Danuty Sendeckiej oraz krakowskiej Akademii Muzycznej (puzon jazzowy) w klasie Andrzeja Czechowskiego. 

Jego działalność koncertowa w większości opiera się na współpracy z licznymi big-bandami oraz orkiestrami dętymi. 

Współpracował min. z orkiestrą „Zdrowy Band” jako dyrygent oraz z big-bandami: Big Roll Band oraz Big Bandem Uniwersytetu Opolskiego. Ponadto współpracuje z krakowskim zespołem „Natty Dead” (SKA/Punk). 
W 2016 wystąpił u boku Czesława Mozila w filmie Szkoła uwodzenia Czesława M wraz z prowadzoną przez siebie w owym czasie orkiestrą dętą „Zdrowy Band”.
Nagrał z nią również soundtrack do tego filmu, który znalazł się na płycie „Szkoła uwodzenia Czesława M. – piosenki z filmu”. 
Jest także pedagogiem i muzykiem sesyjnym. Kilkukrotnie występował z krakowskim zespołem „Hatbreakers”, który był finalistą 4 edycji programu „X – factor”. Wspólnie z zespołem „Hatbreakers” nagrał płytę „Yeti Superstar”. 
Zajmuje się również działalnością pedagogiczną jako nauczyciel śpiewu oraz gry na instrumentach dętych blaszanych.

Wybrana dyskografia:

• Big Roll Band – Groove & feeling (2012) 
• Hatbreakers – Yeti Superstar (2015)
• Natty Dead – Kolejny raz (EP) (2016)
• Czesław Mozil - Szkoła uwodzenia Czesława M. - piosenki z filmu (2016)

Jako członek zespołu wokalnego Teatru Rozrywki bierze udział we wszystkich produkcjach muzycznych teatru. Śpiewa m.in. w koncercie zaduszkowym Czy ich jeszcze pamiętasz?.

Otrzymuje również zadania aktorskie:
– Steward w musicalu Młody Frankenstein M. Brooksa i T. Meehana,
– Matthews w musicalu Jak odnieść sukces w biznesie, zanadto się nie wysilając F. Loessera,
– Lopez w musicalu familijnym Zorro J. Bończyka i Z. Krzywańskiego,
– Herold w musicalu Pinokio. Il grande musical Saverio Marconiego,
– Reżyser, Prezenter w musicalu Tootsie D. Yazbeka.

Paweł Stefan jest inicjatorem, autorem scenariusza oraz wokalistą w spektaklu Szkoła bluesa, który powstał w ramach Sceny Inicjatyw Artystycznych PO GODZINACH (czerwiec 2018).
Jako laureat konkursu „Zagrajmy razem Dżem” zagrał wraz ze swoim zespołem na koncercie z okazji 40-lecia grupy Dżem w katowickim Spodku. Wystąpił u boku Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa podczas koncertu grupy w Teatrze Rozrywki. Jest pomysłodawcą cyklu #coronasession, w którym z zaproszonymi muzykami nagrywa standardy polskiego i światowego bluesa. 

Spektakle