fbpx

JOANNA MOŻDŻAN

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu (specjalność wokalistyka jazzowa) i Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego Akademii Muzycznej. Wokalistka, nauczyciel śpiewu. W latach 2015-2018 członek Międzynarodowej Organizacji Nauczycieli Śpiewu IVTOM (International Voice Teachers of Mix).
Laureatka festiwali piosenki francuskiej i literackiej. W dorobku ma między innymi: laur „Złotej Maski” na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenka w Teatralnej Masce w Zamościu, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej w Bańskiej-Bystrzycy na Słowacji, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej im. Edith Piaf w Krakowie, nagrodę specjalną od Związku Artystów Scen Polskich na Festiwalu im. Łucji Prus „W żółtych płomieniach liści” w Białymstoku, I miejsce na Festiwalu Al Legro – Tribute to Szpilman w Sosnowcu.
Od 2016 roku członek zespołu wokalnego w Teatrze Rozrywki.
Zagrała w musicalach: Skrzypek na dachu (Chawa) oraz Niedziela w parku z Georgem (Frieda), a jako członek zespołu wokalnego występowała w musicalach: Jesus Christ Superstar, Jekyll And Hyde, Billy Elliot oraz Rękopis znaleziony w Saragossie.
Aktualnie gra Maszę (Świta Elżbiety Benning) w musicalu Młody Frankenstein, Girlsę w musicalu Cabaret.
W musicalu Zakonnica w przebraniu A. Menkena gra Michelle.
Jako członek zespołu wokalnego bierze udział w musicalach: Bulwar Zachodzącego Słońca, Jak odnieść sukces w biznesie, zanadto się nie wysilając, Zorro oraz Producenci.    

Foto: Tomasz Zakrzewski