fbpx

EMILIA MAJCHERCZYK

Zadebiutowała jako wokalistka w wieku dwunastu lat. Śpiewała w zespołach grających reggae, ska, hardcore/punk (Twin Peaks, Reinforced Concrete, OP-1, Nyshynga). Zachwyciła swym talentem jurorów i widzów programu „Twoja droga do gwiazd”, który wygrała w grudniu 2003 roku. Nagrodą było nagranie płyty. Jesienią 2004 roku na rynku pojawił się jej debiutancki album pt. „EMI”, zarejestrowany w studiu Seweryna Krajewskiego. Autorami muzyki byli Adam Abramek i Paweł Sot (duet kompozytorski, znany ze współpracy z Kasią Kowalską i Beatą Kozidrak), Rich Cox – amerykański kompozytor i wokalista, Maciek Gładysz (Human, IRA, Edyta Bartosiewicz) i Kuba Majerczyk (Obywatel GC, Bajm). Piosenki w wykonaniu Emilii Majcherczyk pojawiły się na składankach muzycznych „Supernove”, „Kierunek Sopot” oraz „Świadek koronny”, a ona sama nominowana była do wielu nagród muzycznych, m. in. Złotych Dziobów Radia Wawa. Piosenka pt. „Nie walcz” nominowana była w 2005 roku do „Słowika Publiczności” na 42 Festiwalu w Sopocie. Teledysk do piosenki „Tylko ciebie chcę” zobaczyć można w filmie Świadek Koronny. Od lutego 2011 r., w angielskich rozgłośniach radiowych można było usłyszeć Emilię w utworze pt. „State of my heart” brytyjskiego zespołu Zee.
 
Emilia Majcherczyk jest członkiem zespołu wokalnego Teatru Rozrywki od roku 2007. Śpiewa we wszystkich spektaklach muzycznych, a kilku z nich otrzymała zadania aktorskie. Role w Teatrze Rozrywki:
– Karolka w musicalu Oliver! L. Barta,
– Martha w Przebudzeniu wiosny S. Satera i D. Sheika,
– Szprynca w Skrzypku na dachu J. Bocka, J. Steina i S. Harnicka,
– Biskup w sukience, Dziewczyna z młotkiem i Dziennikarka w spektaklu Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu K. I. Gałczyńskiego,
– Frieda / Betty w spektaklu Niedziela w parku z Georgem S. Sondheima i J. Lapine'a,
– Maria Magdalena w rock-operze Jesus Christ Superstar A. L. Webbera i T. Rice’a,
– Córka Margrabiego w Rękopisie znalezionym w Saragossie J. Potockiego.


W autorskim widowisku baletowym Katarzyny Aleksander-Kmieć Zobacz Alicjo stworzyła niezwykle interesującą, wokalną ilustrację przygód tytułowej bohaterki Alicji. Wokaliza – w dużej mierze improwizowana, a wykonywana z towarzyszeniem Bartłomieja Hermana (instrumenty perkusyjne) i Jacka Owsianki (improwizacje na saksofonie) – stanowiła niewątpliwie odrębną wartość w tym widowisku.

Foto: Tomasz Zakrzewski