fbpx

PAULINA MAGAJ-SZPAK

Aktorka, wokalistka musicalowa i śpiewaczka operowa. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (specjalność wokalno-aktorska). Głos kształciła u wielu wybitnych pedagogów śpiewu solowego m.in. prof. Gabrieli Silvy, prof. Stefanii Toczyskiej, prof. Jadwigi Romańskiej, prof. Jana Ballarina, prof. Eugeniusza Sąsiadka, prof. Ewy Podleś oraz prof. Olgi Pasiecznik. Ukończyła Kurs Wokalistyki Operowej w Krynicy Zdrój oraz Letnią Akademię Śpiewu w Gdańsku.
Śpiewała w spektaklach muzycznych Syn Marnotrawny H. Opieńskiego oraz Caritas H. Botora. Podczas studiów wystąpiła w operze Don Giovanni” W. A. Mozarta (Opera Śląska w Bytomiu) w projekcie realizowanym z Uniwersytetem Muzycznym w Louisville (Stany Zjednoczone), w operze-musicalu Bal Baśni J. Świdra w roli Macochy,  w koncercie In a consort of voices while instruments play pod dyr. Clive’a McClellanda z utworami H. Purcella i B. Brittena oraz w operze Halka S. Moniuszki.
Współpracowała również z prywatnym teatrem Arte Creatura Teatr Muzyczny, gdzie wystąpiła w spektaklach Zemsta Nietoperza J. Straussa oraz Piraci z Penzance W.S. Gilberta i A. Sullivana w roli Kate.
Wraz z Markiem Podkową założyła projekt „Pola Relaksa” z którym wystąpiła na Jazzowych Asocjacjach w Zabrzu oraz z kilkoma koncertami muzyki własnej do poezji śpiewanej Trzy magiczne słowa Anny Stelmaszczyk.
Jako nastolatka rozpoczęła współpracę z młodzieżowym chórem Resonans con Tutti, z którym wystąpiła m.in. na Gali Viva Verdi! w Szczawnie Zdrój, w konkursie Musica Religiosa w Olomuńcu na Słowacji, w 11. Festiwalu Sacrum In Musica, gdzie zaśpiewała Oratorium Pokój i Dobro. Podczas Dni Papieskich w 2011 roku wystąpiła z Japońskim chórem Kinjo Gakuin Glee Club, podczas 12. Festiwalu Sacrum In Musica wraz ze Zbigniewem Wodeckim wykonała Urbs Amabilis Z. Wodeckiego. Wystąpiła również podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Rybnicka Jesień Chóralna, a także w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu na koncercie Dżem Symfonicznie.
Paulina Magaj jest laureatką wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą. Największym jej osiągnięciem jest III miejsce na 18. Międzynarodowym Konkursie im. Imricha Godina Iuventus Canti we Vrablach na Słowacji.

Kunszt aktorski szlifowała pod okiem prof. Marii Stokowskiej-Misiurkiewicz, prof. Moniki Jakowczuk oraz Jerzego Głybina. Występowała m.in. w Teatrze Praska 52 w Krakowie w spektaklu Misie Patysie, wcielając się w postać Kubusia Puchatka, w Akademii Muzycznej w spektaklu K. I. Gałczyńskiego Orfeusz w piekle w roli Eskulapa oraz w spektaklu Czupurek wg bajki B. Hertza w roli Gęsi.
Ukończyła warsztaty teatralno-scenograficzne „Wieża Babel” Leszka Mądzika.

Od marca 2016 r. jest członkiem zespołu wokalnego Teatru Rozrywki od września 2016 r., biorąc udział we wszystkich produkcjach muzycznych chorzowskiej sceny. W musicalu Cabaret jest jedną z Girlsów kabaretu Kit Kat. W Zakonnicy w przebraniu A. Menkena kreuje główną rolę Deloris van Cartier.
Śpiewa w koncercie zaduszkowym Czy ich jeszcze pamiętasz?.

Spektakle