fbpx

ELŻBIETA WACŁAWEK-CZMOK

Absolwentka Liceum Muzycznego na Wydziale Rytmiki w Katowicach oraz katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu (Wokalistyka).
Od lat koncertuje z orkiestrami rozrywkowymi i big bandami Górnego Śląska; jest także współzałożycielką własnej grupy muzycznej Softly Sound. Występowała m.in. w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Filharmonii Częstochowskiej oraz Filharmonii w Berlinie, w Teatrze Małym w Tychach, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu oraz Operze Śląskiej w Bytomiu.
Jest też pedagogiem placówek oświatowych; niegdyś pracowała w charakterze nauczyciela rytmiki i gry na fortepianie, a obecnie – jako nauczyciel śpiewu estradowego.
 
Z Teatrem Rozrywki, jako członek zespołu wokalnego, związana od roku 2007. Bierze udział we wszystkich przedstawieniach musicalowych, występuje również jako solistka na koncertach sylwestrowych i rozrywkowych chorzowskiej sceny.
 
W musicalu Oliver! L. Barta otrzymała zadanie aktorskie – jako Matka Olivera oraz Kwiaciarka.
 
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
 
– Finalistka 4. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Eurotalent – Artist Promotion” (Warszawa 2006),
– Nagroda Główna na I Śląskim Konkursie Młodych Talentów w Zawierciu za przygotowanie zespołu wokalnego i klasy śpiewu estradowego SOArt. w Tychach,
– Nagroda Specjalna za „osobowość muzyczną” na I Ogólnopolskim Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej SOUNDTRACK w Łomży.

Foto: Tomasz Zakrzewski