fbpx

MARIACKA 5

Lech Majewski
MARIACKA 5

Spektakl wyłącznie dla dorosłych!

Tytułowy adres monodramu – Mariacka 5 – to znana wszystkim katowiczanom ulica, na której niegdyś rezydowały pracownice fachu pokrewnego miłości. Ta przejmująca, tragikomiczna spowiedź starej ulicznicy wibruje emocjami. Elżbieta Okupska – ulubiona aktorka śląskiej publiczności – wydobywa z nich prawdę i z szokującą czasami bezpośredniością rysuje obraz kobiety świadomej swego upadku. Bolesna, ale i zabawna opowieść spisana została w gwarze śląskiej i to jest niewątpliwie dodatkowy atut tego przedstawienia.


Lech Majewski to światowej sławy reżyser filmowy, teatralny i operowy. Jest również poetą, pisarzem i malarzem. Jego filmy prezentowane i nagradzane były na wielu festiwalach filmowych, m.in. w Cannes, Wenecji, Berlinie. A wśród powieści znalazła się m.in. Mariacka 5, która została napisana... właśnie dla Elżbiety Okupskiej.

Redagując Mariacką uzmysłowiłem sobie, że pisałem ją z myślą o Eli Okupskiej – mówi Lech Majewski. – Być może myślałem wtedy o filmie, ale miałem Elę w głowie. Wiedziałem, że ona musi to wykonać.

Aktorka spotkała się z Lechem Majewskim już wcześniej i to trzykrotnie: na planie filmów Wojaczek (Hornacka), Angelus (Jadźka) oraz Onirica (Ciotka Xenia).

reżyseria, scenografia i światło: Lech Majewski

kostiumy: Dorota Lis-Majewski

konsultacje językowe: Izabella Malik

asystent reżysera: Izabella Malik

asystent kostiumografa: Magdalena Wiluś
inspicjent, sufler: Artur Wacławek
rekwizytor: Jessica Fitowska
realizacja światła: Marek Poprawa
realizacja dźwięku: Mirosław Wołoszyn

występuje:
Elżbieta Okupska

prapremiera: 25 maja 2017 r.
Mała Scena Teatru Rozrywki
czas trwania: 75 minut bez przerwy

projekt plakatu: Andrzej Czeczot i Lech Majewski
www.lechmajewski.art.pl


zdjęcia: Artur Wacławek

RECENZJE:
onet.kultura


Obsada