fbpx


Uwaga! Na scenę wkracza Tootsie!

A przed Państwem plakat promujący to wielkie wydarzenie. Pomysł graficzny i wykonanie są dziełem pana Macieja Liska.

Maciej Lisek, student projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uczestniczył konkursach Lemland i Lemostrada, w których uzyskał wyróżnienie za plakat inspirowany „Solaris” Stanisława Lema. W 2022 roku został zakwalifikowany do Salonu Ilustratorów, który towarzyszył Poznańskim Targom Książki. Swoją przygodę z ilustracją i rysunkiem rozpoczął dzięki fascynacji komiksem. Inspirację czerpie z prac artystów takich jak Gennedy Tartakovsky, Cliff Chiang i Matteo Scalera. Rozwija swoje umiejętności w dziedzinie animacji.

Plakat jest zwycięskim projektem konkursu dla studentów ASP w Katowicach w Pracowni Wizerunku, Promocji i Identyfikacji Wizualnej – semestr zimowy 2022/2023. Prace oceniała komisja w składzie: Aleksandra Gajewska, Katarzyna Gawrych-Olender, Lidia Kanclerz, Magdalena Piekorz, Magdalena Skorupa, Piotr Dzik, Łukasz Skrzypecki, Marian Słowicki.

Wybrane plakaty, które brały udział w konkursie, zaprezentujemy na wystawie otwartej w dniu premiery musicalu. Dziękujemy wszystkim twórcom za zaangażowanie.

 

„Tootsie” Davida Yazbeka w reżyserii Magdaleny Piekorz to musical komediowy, który będzie miał swoją polską prapremierę 19 maja 2023 roku na Dużej Scenie Teatru Rozrywki.

 

Powstał on na podstawie fabuły autorstwa Don`a McGuire i Larry`ego Gelbarta oraz filmu wytwórni Columbia Pictures, wyprodukowanego przez Punch Productions z Dustinem Hoffmanem w roli głównej. Możemy go prezentować na podstawie umowy z Music Theatre International www.mtishows.eu

muzyka i teksty: David Yazbek
libretto: Robert Horn
przekład: Daniel Wyszogrodzki

reżyseria: Magdalena Piekorz
scenografia: Grzegorz Policiński
kostiumy: Lidia Kanclerz
reżyseria światła: Paweł Murlik
wizualizacje: Tomasz Grimm
choreografia: Jakub Lewandowski

kierownictwo muzyczne: Michał Jańczyk
kierownictwo wokalne: Ewa Zug